Закон про нацбезпеку наблизить Україну до стандартів НАТО – Ірина Геращенко

Закон про нацбезпеку наблизить Україну до стандартів НАТО – Ірина Геращенко

877
Укрінформ
Перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко задоволена, що законопроект про нацбезпеку, як і планувалось, внесено до Ради в якості невідкладного і переконана, що ухвалення його наблизить Україну до стандартів НАТО.

Про це Геращенко написала у середу у Facebook.

"Президент, як і обіцяв, вніс до ВР проект закону про національну безпеку України. Він визначений як невідкладний. Це дійсно надзвичайно важливий закон, який наблизить Україну до стандартів НАТО, який ще раз фіксує незворотність нашого євроатлантичного вибору, який посилює контроль над силовими структурами", - зазначила вона.

Геращенко нагадала, що цей законопроект також фіксує, що міністр оборони має бути цивільною особою, що також є стандартом і нормою для країн НАТО.

Як повідомляв Укрінформ, Рада національної безпеки та оборони на засіданні 17 січня схвалила проект закону "Про національну безпеку України".

За словами міністра оборони Степана Полторака, законопроект врегульовує основи та принципи державної політики у сфері національної безпеки і оборони з урахуванням набуття членства в ЄС та НАТО, механізми вдосконалення демократичного цивільного контролю над сектором безпеки і оборони, систему керівництва Збройними Силами, зокрема, розподіл завдань, функцій, повноважень, відповідальності та підзвітності керівництва відомства та ЗС.

Читайте також: Законопроект про нацбезпеку — вже у Раді

За словами члена Комітету з питань національної безпеки і оборони ВР Ірини Фріз, законопроект про національну безпеку і оборону передбачає реформування сектору безпеки і оборони України за стандартами і критеріями НАТО.

Раніше заступник державного секретаря США Джон Саліван заявив, що Верховна Рада України має якнайшвидше ухвалити закон про національну безпеку, який передбачає впровадження цивільного контролю над сектором оборони.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-