РФ створюватиме приводи для

РФ створюватиме приводи для "легального" вторгнення в Україну - експерт

Ексклюзив
Укрінформ
Росія намагатиметься після перевиборів Путіна та проведення ЧС з футболу спровокувати на Донбасі інцидент з масовою загибеллю "від рук київської хунти" цивільного населення.

Це може бути використано в якості приводу для офіційного введення російських військ як нібито "миротворців", припустив в коментарі Укрінформу президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар.

"Гадаю, що у найближчі місяці, скоріш за все, вже після переобрання Путіна та проведення чемпіонату світу з футболу, зберігатиметься загроза розвитку негативного сценарію, серйозний ризик того, що Росія намагатиметься створити новий привід для вторгнення в Україну. Це не означає, що вони будуть намагатися знову збити якийсь пасажирський літак. Ні, це вже не пройде. Однак якийсь варіант вони віднайдуть для свого сценарію – мовляв, Росії нічого іншого не залишалося, як увести своїх "миротворців", - заявив він.

На цьому тлі експерт вказав на те, що російська пропаганда вже неодноразово акцентувала увагу на тому, що "народу Донбасу" загрожує "геноцид" в разі, якщо "київська хунта" відновить свою владу по всій територію Донбасу або ж якщо в регіон будуть введені миротворці за американо-українською пропозицією. "Думаю, росіяни будуть провокувати якийсь сценарій, пов'язаний з масовим знищенням "київською хунтою"  так званого "народу Донбасу", можливо і спостерігачів ОБСЄ. Потім, беручи до уваги неповороткість ООН, зайнятість американців, Європі не до цього – Росія заявить, що їй нічого іншого не залишилося, як ввести свій контингент задля запобігання різним негативним сценаріям. І росіяни будуть вже на Донбасі як нібито "миротворці", - зазначив Гончар.

Вихід Росії зі Спільного центру з контролю та координації (СЦКК), на його думку, також свідчить на користь обрання Росією саме такого сценарію – "сценарію псевдомиротворчості": "Потрібно прибрати цей баланс, який був створений щодо взаємного контролю над бойовою активністю. І під штучними приводами вийшли і не повертаються".

Читайте також: Кремль не зможе нав'язати Україні свою "версію" миротворців ООН – Кулеба

За його словами, в доктрині начальника генштабу ЗС РФ Валерія Герасимова, де розписується технологія ведення війни гібридного типу, міститься і етапність ведення такої війни. Вона закінчується саме миротворчою операцією. "Але миротворчою операцією не в оонівському розумінні, а в російському – під виглядом миротворчих сил вводяться російські контингенти", - наголосив керівник аналітичного центру.

Гончар зазначив, що гібридна агресія РФ на Донбасі з самого початку йшла за сценарієм, який передбачав провокування інциденту, який був би використаний як привід для повномасштабного "легального" вторгнення російських військ для покарання "кровожерливої хунти". "Важливо розуміти, що повномасштабне вторгнення російських військ мало відбутися після інциденту із знищення, за російським сценарієм, "київською хунтою" цивільного літака з російськими пасажирами на борту. Але виконавці, яким було доручена ця операція, помилилися і збили не російський літак, який пролітав над територією України, а збили малайзійський літак з європейцями на борту. Все. Привід для покарання "київської нацистської хунти" і повномасштабне вторгнення під виглядом, так би мовити, "сил народних республік" -  цей сценарій зазнав краху", - переконаний він.

Експерт наголосив, що втративши сценарій "легального" вторгнення, після помилкового збиття МН17, Росія запустила інший алгоритм -  так званої "миротворчості", із примусом "агресивної нацистської хунти у Києві" до миру. "Сюди відноситься і т.з. "Дебальцевський котел" у лютому 2015р., підписання у "Мінська-2", - заявив він.

Щодо миротворчої ініціативи Росії на рівні ООН, він зауважив, що вона в жодному випадку не націлена на те, що дієві сили ООН опинилися на території Донбасу. "За задумом Кремля, якщо війська під приводом ООН і появляться, то вони мають складатися переважно з російських підрозділів (адже Росія як нібито міжнародний посередник), або ж із підрозділів сателітарних країн-членів ОДКБ. В іншому випадку буде затягування переговорів. Висунуті Росією умови для розгортання місії, наприклад лише на лінії розмежування, є протиприродними. І неприйнятними для України, адже за таких обставин ми погоджуємося, що у нас нібито внутрішній конфлікт, громадянська війна, і ці миротворці мирять нас всередині країни", - сказав експерт.

Він також додав, що перемога у гібридній війні – не означає окупацію і тотальний контроль над територією. "Перемога у гібридній війні означає встановлення хаосу на певній території, яка стає непридатною для реалізації різного роду проектів,  економічних, безпекових, які не відповідають інтересам агресора, Росії в даному випадку", - зазначив президент Центру глобалістики  "Стратегія ХХІ".

Коментуючи вступ в дію закону "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях", Гончар вказав на те, що це правильний крок, однак зроблений із запізненням на 4 роки.

Читайте також: Без миротворців на кордоні Донбас перетвориться на Придністров'я - Кучма

"Українська влада ув’язалася в 2014 році в чужу, російську гру, реагуючи гібридним чином на російську агресію гібридного зразка. Маю на увазі оголошення АТО, хоча всі розуміли, що за своїм змістом це - ведення бойових дій задля забезпечення оборони держави. Тепер ситуація виправлена з точки зору законодавства України, все це належить ще імплементувати. Хоча, недоліком ситуації є те, що знову робляться якісь ерзац-форми: в умовах війни і зовнішньої агресії має функціонувати Ставка Верховного Головнокомандувача, в даному випадку створюються Об’єднаний оперативний штаб. І в цьому плані це може збільшити ступінь ного законодавчо-нормотворчого хаосу", - заявив він.

На переконання експерта, Україні потрібно здійснювати комплекс заходів, виходячи з того, що Росія не відмовиться у подальшому від продовження агресії гібридного типу. При цьому, за слушної нагоди, створивши відповідний casus belli (привід для війни), Кремль поновить також і повномасштабну воєнну агресію.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-