Київ відповів на заяву Москви щодо закону про реінтеграцію Донбасу

Київ відповів на заяву Москви щодо закону про реінтеграцію Донбасу

Укрінформ
Саме Україна прагне миру, а РФ хоче війни. Україна так само віддана Мінським домовленостям, як і раніше.

Про це у Twitter написала речниця МЗС України Мар'яна Беца.

“Україна прагне миру, а РФ хоче війни, збройна агресія проти України триває 4 роки в порушення міжнародного права та Мінську. Україна віддана Мінським домовленостям. Росія має забрати свої війська, техніку із території України і припинити агресію”, - написала Беца.

Раніше МЗС РФ оприлюднило на своєму сайті заяву щодо закону про реінтеграцію Донбасу, який набрав в Україні чинності у суботу, 24 лютого. Там, зокрема, зазначається, що Київ тим самим остаточно підтвердив свою націленість на силове вирішення конфлікту на Південному Сході України.

Як повідомляв Укрінформ, 18 січня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях", яким Росія визнається країною-агресором, що здійснює тимчасову окупацію частини території України.

У документі визначається дата початку окупації частини України, зокрема Криму та Севастополя, - 20 лютого 2014 року.

Читайте також: МЗС направило Росії ноту через "вибори" в окупованому Криму

Законом про реінтеграцію Донбасу визначаються особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Передбачено, що межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій, тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях, визначаються Президентом за поданням Міністерства оборони, підготовленим на основі пропозицій Генерального штабу Збройних сил.

Згідно із законом, відповідальність за матеріальну чи моральну шкоду, завдану Україні внаслідок агресії Російської Федерації, покладається на Росію відповідно до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права.

Окрім того, депутати встановили, що особи, які беруть участь у збройній агресії Російської Федерації або залучені до участі в окупаційній адміністрації РФ, несуть кримінальну відповідальність за порушення законодавства України та норм міжнародного гуманітарного права.

8 лютого 2018 року закон підписав Голова Верховної Ради Андрій Парубій.

Офіційна газета Верховної Ради "Голос України" опублікувала закон про реінтеграцію Донбасу 23 лютого 2018 року. Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-