Україна – одна з лідерів Індексу євроінтеграції країн Східного партнерства

Україна – одна з лідерів Індексу євроінтеграції країн Східного партнерства

Дослідження
Укрінформ
Україна стала лідером Індексу євроінтеграції з-посеред країн-учасниць Східного партнерства у низці підкатегорій.

Такі результати дослідження презентував Центр "Нова Європа" під час круглого столу "Що заважає Україні стати лідером Східного партнерства" в Укрінформі.

"З шести східних партнерів Україна є лідером у таких підкатегоріях, як свобода слова і зібрань, незалежність судів, міжнародна безпека, політичний діалог і співпраця, секторальна співпраця та торгівельні потоки та адаптація до норм ЄС. За цими підкатегоріями Україна отримала найвищий бал з-посеред шістьох партнерів", - зазначила заступник директора центру Катерина Зарембо.

За її словами, такі результати свідчать про найбільший прогрес у цих аспектах, проте "це не означає, що в Україні все добре в цих сферах".

Водночас, наголосила вона, Україна має "декілька серйозних проблем" порівняно з партнерами, зокрема це стосується бізнес-клімату. "Одним з парадоксів цього дослідження виявилося те, що попри наявність Угоди про асоціацію, попри виконання її положень Україна є найгіршою з усіх країн Східного партнерства за бізнес-кліматом. Тобто, Україна позаду навіть тих країн, які взагалі не мають Угоди про асоціацію і не мають наміру її підписувати. Я говорю про Білорусь, Азербайджан та Вірменію", - підкреслила експерт.

Серед викликів, які стоять перед Україною у 2018 році, Зарембо назвала продовження цілої низки реформ. "Передусім це антикорупція, правосуддя, реформа органів безпеки на кшталт СБУ, земельна реформа тощо", - сказала вона.

Читайте також: Східне партнерство+: ЄП наполягає на визнанні європерспектив України

Водночас заступник директора Центру "Нова Європа" Сергій Солодкий підкреслив, що результати дослідження засвідчили лідерство трьох країн, які підписали Угоду про асоціацію. "В цілому і середньому ми маємо трьох лідерів у цьому Індексі... Але якщо говорити про загальний показник, то хоча і з невеличким відривом, але Молдова попереду", - уточнив він.

Присутній на засіданні посол Молдови в Україні Руслан Болбочан наголосив на необхідності для України продовжувати впроваджувати Угоду про асоціацію та поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі. "Є розбіжності між тими країнами, які підписали Угоду про асоціацію, і тими, які не підписали, і ви це бачите з показників. І я думаю, що ця прогалина буде розширюватися, якщо інші країни не підпишуть. І перша рекомендація для України: впроваджуйте Угоду про асоціацію та поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі", - зазначив дипломат.

Окрім того, на його думку, Україні слід зосередитися на модернізації економіки та залученні інвестицій.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-