У Раді - черговий інцидент: депутат від Опоблоку відмовився перейти на українську

У Раді - черговий інцидент: депутат від Опоблоку відмовився перейти на українську

Укрінформ
Народний депутат від "Опоблоку" Сергій Матвієнков відмовився перейти на українську мову, ставлячи запитання Прем'єр-міністру Володимиру Гройсману під час Години запитань до уряду на засіданні Верховної Ради.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема, перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко попросила його виступати українською мовою.

"Шановний пане Матвієнков, українською, я вас дуже прошу, державною мовою - вона у вас дуже гарна", - звернулась вона до народного депутата.

Проте Матвієнков відмовився виконати це прохання, аргументуючи це тим, що є представником міста Маріуполя, і сказав, що дискутуватиме на тему використання мови окремо. Це викликало обурення в сесійній залі - його запитання кілька разів переривалось вигуками на засіданні.

Зрештою Геращенко переклала на українську мову запитання Матвієнкова щодо субсидій і адресувала його Гройсману. Відповівши на запитання по суті, Прем'єр-міністр закликав присутніх не піддаватися на провокації та спілкуватися таки державною мовою.

"Ні в кого немає сумніву, що я розмовляю українською мовою. Колеги, давайте не разделять Украину на стороны: кто как говорит. Кто-то говорит так, кто-то - иначе. Наша рідна мова - українська, за яку ми маємо боротися, відстоювати і зміцнювати, але ми маємо показати, що ми абсолютно цивілізована країна, мультикультура і ми маємо радянський спадок і нічого з цим ми не зробимо, але нове молоде покоління говорить українською мовою. Я прошу вас усіх, колеги, говорити нашою рідною українською мовою", - закликав Гройсман.

Зі свого боку перший віце-спікер зауважила, що українська мова точно не може бути причиною розколу держави.

"Вона тільки об'єднує і залу, і суспільство, і ми просимо в цій залі всіх займати однакову позицію - і уряд, і присутніх тут народних депутатів", - сказала Геращенко.

Реагуючи на дискусію, Голова Верховної Ради Андрій Парубій зазначив, що "використання державної мови в найвищому законодавчому органі Української держави є повагою до усієї держави та усіх громадян України".

"У мене велике прохання до усіх - надалі використовувати лише державну мову під час наших дискусій у парламенті", - звернувся спікер до присутніх у залі.

Читайте також: Активісти закидали гривнями запорізького депутата від Опоблоку

Як повідомлялося, раніше Парубій ініціював законопроект, який зобов’язує депутатів робити виступи українською мовою. Приводом стали виступи депутатів від "Опозиційного блоку", зокрема, Наталії Королевської, російською мовою.

Так, у відповідному законопроекті № 6059, зареєстрованому в лютому 2017 року, пропонується доповнити Регламент нормою, яка передбачає, що "засідання Верховної Ради, комітетів Верховної Ради, тимчасових спеціальних комісій чи тимчасових слідчих комісій Верховної Ради ведуться державною мовою. Переклад виступів глав іноземних держав, глав парламентів іноземних держав, глав дипломатичних представництв іноземних держав, інших офіційних осіб іноземних держав та офіційних осіб міжнародних організацій державною мовою, у разі необхідності, забезпечує Апарат Верховної Ради".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-