Клімкін сподівається, що весь "кремлівський список" потрапить під санкції

Клімкін сподівається, що весь "кремлівський список" потрапить під санкції

2339
Ukrinform
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що "кремлівський список" США є попередженням усім, хто в ньому є, про особисту і колективну відповідальність за дії Росії.

Про це він сказав у вівторок на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ Італії, діючим головою ОБСЄ Анджеліно Альфано, який перебуває з візитом в Україні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Сьогодні США опублікували список осіб, які, як я сподіваюсь, мають великі шанси потрапити під санкції США. Цей список означає, що США вважають, що, по-перше, Росія порушує фундаментальні принципи міжнародного права, і, по-друге, що Росія намагається системно ігнорувати функціонування демократичних інституцій в цивілізованому світі. Публікація цього списку також означає, що всі, хто там знаходиться, а не тільки абстрактно Росія, несуть особисту і колективну відповідальність за порушення принципів міжнародного права і здійснюють свідомий системний вплив з метою зруйнувати роботу демократичних інституцій у цивілізованому світі", - заявив Клімкін.

Крім цього, на переконання керівника МЗС, "кремлівський список" означає, що Росія неодмінно отримає "системні санкційні відповіді". 

При цьому, за його словами, ключовим моментом в цьому питанні, безумовно, є солідарність всього демократичного світу. "Впевнений, що ці питання будуть обговорюватися під час наступних міжнародних зустрічей, в тому числі “Великої сімки”, де зараз головують канадійці", - зауважив Клімкін.

Читайте також: Зустріч Волкера і Суркова не дала жодного результату - Клімкін

Він висловив вдячність міністру закордонних справ Італії, діючому голові ОБСЄ за його послідовну позицію у підтримці України в питаннях боротьби з російською агресією, у підтримці незалежності і територіальної цілісності України, а також у питаннях запровадження санкцій проти Росії. "Італія цю позиція неодноразово висловлювала і в рамках ЄС, і в рамках “Великої сімки", - сказав керівник МЗС України.

Як повідомляв Укрінформ, 29 січня Міністерство фінансів США представило так званий «кремлівський список» США, в якому перераховані 114 високопоставлених чиновників і 96 «олігархів» Росії. У список для можливого запровадження нових санкцій потрапили практично всі чиновники адміністрації президента РФ, члени кабінету міністрів, глави держкомпаній і найбільші підприємці.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>