Порошенко каже, що виграш у Стокгольмському арбітражі - це не лише гроші

Порошенко каже, що виграш у Стокгольмському арбітражі - це не лише гроші

1441
Укрінформ
Рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору між Нафтогазом України та Газпромом припинило використання газу Росією в якості інструменту політичного тиску.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко у ході своєї промови під час сесії “Центральна та Східна Європа: новий порядок денний для континенту?” на 48-му щорічному засіданні Всесвітнього економічного форуму в Давосі, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

“...Ми виграли у Стокгольмському арбітражі. Стокгольмський арбітраж - це не про гроші. Це - про енергетичну незалежність. І головне досягнення Стокгольмського арбітражу - це навіть не покращення нашої фінансової ситуації. Він припинив використання газу в якості інструменту політичного тиску з боку Росії”, - сказав він.

Читайте також: Шефчович запрошує РФ і Україну обговорити транзит газу після арбітражу

Порошенко також додав, що протягом останніх декількох років були вжиті важливі кроки для досягнення енергетичної незалежності та диверсифікації як в Україні, так і в країнах-сусідах:   “LNG-термінал у Литві - чудово, LNG-термінал  у Польщі — чудово. І в Україні ми вже понад два роки не купили  жодного кубічного метра газу в Росії”.

Як повідомляв Укрінформ, 22 грудня НАК "Нафтогаз України" заявила про перемогу в Стокгольмському арбітражі у справі щодо контракту на постачання газу по всіх спірних питаннях.

За даними компанії, арбітражний суд повністю відхилив вимоги Газпрому за положенням "бери або плати" на суму $56 млрд.

Крім того, "Нафтогаз" домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів більш ніж в 10 разів відповідно його фактичних потреб в імпорті газу.

У той же час в російському Газпромі заявили, що Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма 22 грудня зобов'язав НАК "Нафтогаз України" сплатити на користь "Газпрому" суму простроченої заборгованості за постачання газу в розмірі $2,019 млрд.

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо двох великих питань - ціни на російський природний газ і транзит газу.

В обох випадках російська сторона подавала зустрічні позови до України. Сукупна сума позовних вимог НАК "Нафтогаз України" до "Газпрому" понад $42,5 млрд, зустрічних вимог "Газпрому" – $47,1 млрд.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-