Зустріч Волкера із Сурковим запланована на сьогодні в Дубаї

Зустріч Волкера із Сурковим запланована на сьогодні в Дубаї

Укрінформ
Спецпредставник США по Україні Курт Волкер розповів про плани щодо зустрічі з помічником президента Російської Федерації Владиславом Сурковим, що має відбутися у п'ятницю, 26 січня, в Дубаї (ОАЕ).

Про це він сказав у інтерв'ю Радіо Свобода.

"Перш за все, щодо зустрічі з паном Сурковим, я сподіваюся викласти бачення США щодо того, що ми можемо зробити, щоб пришвидшити завершення конфлікту. Це вимагатиме від Росії рішення про відведення своїх сил. А підконтрольні сили, які там є, зрештою мають бути розформовані", - зазначив він.

Водночас Волкер висловив думку, що сторони можуть і не дійти якоїсь згоди під час цієї зустрічі. "Не думаю, що ми домовимося на цій зустрічі, але я думаю, що важливо вказати, якими є наші очікування. І я також, звичайно, хочу почути, що скаже пан Сурков зі свого боку", - сказав він.

Читайте також: Волкер вважає, що Путін може змінити політику щодо Криму і Донбасу

За його словами, "ми хотіли б створити безпеку для всіх жителів, які там перебувають: етнічних росіян, етнічних українців, для будь-кого має бути безпека".

На переконання спецпредставника США, цього можна досягти завдяки миротворчим силам ООН.

"Як тільки це буде досягнуто, звичайно, Мінські угоди мають бути імплементовані. А це передбачає справжнє тривале перемир’я, відведення важких озброєнь, вибори, амністія, спеціальний статус для регіону. Всі ці речі важливі. Тому я хочу чітко заявити, що ми готові докласти всіх зусиль, щоб наблизити це, але це має базуватися і на рішенні Росії також", - наголосив він.

Як повідомляв Укрінформ, спецпредставник США Курт Волкер перебував в Україні напередодні своєї зустрічі в Дубаї з помічником президента РФ Владиславом Сурковим 26 січня в Дубаї

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-