Дискусія у Давосі: фейкові новини становлять реальну загрозу

Дискусія у Давосі: фейкові новини становлять реальну загрозу

Укрінформ
Дезінформація, або фейкові новини становлять серйозну загрозу для демократичних країн. 

Проблему обговорювали на окремій панелі «Фейкові новини проти справжньої політики» під час другого дня роботи Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

Одним із викликів, на думку учасників дискусії, є сам підхід до розуміння "фейкових новин".

Зокрема, головний редактор The New York Times Джозеф Хан бачить «серйозну проблему» в тому, як президент США використовує фейки. "Визначення Трампа для фейкових новин саме є  абсолютно фейковим. Це - універсальне формулювання, аби очорнити тих, хто тримає під контролем впливових людей", - підкреслив експерт. 

Головний редактор авторитетного американського видання зазначив, що Росія дотримується політики повного контролю над інформаційним полем. Експерт попередив, що такими темпами суспільство може швидко «скотитися до авторитаризму». На його глибоке переконання, державні інституції не повинні вирішувати, які повідомлення є дезінформацією, це мають робити самі журналісти. 

Читайте також: Папа Римський сказав, як може подолати фейкові новини

Голова пакистанської народної партії Білавал Бхутто Зардарі під час дискусії особливу увагу звернув на проблему «демонізації ЗМІ» навіть у розвинених країнах світу. Разом з тим, він висловив занепокоєння тим, що впливові бізнес-структури та окремі політики, які контролюють цілі медійні групи чи окремі видання й канали, часто диктують порядок денний та встановлюють рамки висвітлення подій.  В якості прикладу того, як можна виявляти фейки та боротися з ними, пакистанський політик навів український проект Stop Fake, який активно протистоїть російській пропаганді.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-