Папа Римський сказав, як може подолати фейкові новини

Папа Римський сказав, як може подолати фейкові новини

Укрінформ
Папа Римський Франциск закликав до “журналістики за мир” у відповідь на загрози фейкових новин, які процвітають за відсутності здорової конкуренції ЗМІ.

Про це він сказав з нагоди Всесвітнього дня спілкування у своєму посланні, що має назву “Правда зробить вас вільними (Євангеліє від Іоанна 8:32). Фейкові новини і журналістика за мир”.

“Найкращі антидоти від фейкової інформації - це не стратегії, а люди. Люди, які не є жадібними, а готові слухати. Люди, які докладають зусилля, щоб залучити до відвертого діалогу, в результаті якого можна знайти істину. Люди, яких приваблює добро і які беруть на себе відповідальність за те, як вони використовують мову... Отже, я б хотів запросити всіх просувати журналістику за мир”, - зазначив понтифік. 

Він пояснив, що розуміє під цим правдиву журналістику, яка не концентрується на риторичних гаслах і сенсаційних заголовках, а служить людям, зокрема допомагає більшому розумінні причин конфліктів та їхньому вирішенню.

“Якщо відповідальність є відповідь на поширення фальшивих новин, то більша її частина лежить на плечах тих, чия робота полягає в наданні інформації, а саме журналістів, захисників новин. У сучасному світі це є, у всіх сенсах, не просто роботою, а місією”, - підкреслив понтифік.

Читайте також: У Британії створять підрозділ з боротьби з фейковими новинами

Водночас у своєму посланні Папа Римський наголосив на важливості розпізнавання дезінформації для всіх людей. “Нам потрібно викривати те, що може називатися “зміїною тактикою”, яку використовують ті, хто маскує себе, аби вдарити у будь-який час і будь-якому місці. Це була стратегія, застосована «хитрим змієм» з Книги Буття, який на зорі людства створив першу фальшиву новину, що розпочало трагічну історію людського гріха, спричинивши перше братовбивство і незліченну кількість іншого зла, скоєного проти Бога, сусіда, суспільства та творіння”, - наголосив понтифік.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-