В українській делегації чули скарги росіян на

В українській делегації чули скарги росіян на "неприємності" в ПАРЄ

Укрінформ
Члени російської делегації, які приїхали на засідання ad hoc комітету ПАРЄ, скаржилися, що склалася "неприємна ситуація" і неможливо "швидко вирішити питання".

Про це написала у Facebook член української делегації в ПАРЄ Марія Іонова (фракція БПП).

"Вертаючись з Ради Європи, заходячи в готель разом з Іриною Геращенко, почули їх ввечері від громадян мордору))) Учасник-росіянин Толстой( заступник голови Державної думи Російської Федерації Петро Толстой - ред.), якого запросили на комітет, ввечері сумно доповідав по телефону «смотрящему»: «Невозможно решить быстро вопрос, сложилась неприятна ситуация. А он (хтось з керівних учасників комітету) не имеет право содействовать напрямую, поэтому вынужден был говорить общие слова. Мы сидели тихо на комитете, так как украинцы нас провоцировали, а мы не стали отвечать», - написала вона.

Читайте також: У ПАРЄ сьогодні розглянуть порушення прав людини під час конфлікту на Донбасі

Як повідомляв Укрінформ, російська делегація приїхала на засідання ad hoc комітету ПАРЄ з прагненням зміни правил, але при цьому заявила, що виконання резолюцій відбудеться в «далекому майбутньому» або взагалі не відбудеться.

На засіданні as hoc комітету 23 січня також був присутній колишній президент ПАРЄ Педро Аграмунт, який є лобістом російських інтересів в РЄ і який був усунутий з посади після візиту з російською делегацією в Сирію.

Відомо, що Росія була позбавлена права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року після окупації Криму і початку воєнних дій на Донбасі. У відповідь на це російська делегація залишила асамблею.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд у 2017 році виступив за повернення Росії в ПАРЄ і скасування санкцій, введених проти РФ за агресію щодо України.

За заявою Ягланда, Росія все ще має виплачувати свої внески в ПАРЄ, як і всі інші держави. У Російській Федерації заявили, що не робитимуть цього, поки права Росії в ПАРЄ не відновлять.

У Парламентській асамблеї Ради Європи в Страсбурзі проходить зимова сесія, де напередодні, 23 січня, відбулося кілька заходів, присвячених Україні, зокрема, доповідь щодо наслідків війни, відкриття фотовиставки про переселенців і вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-