Україна передала Генсеку ООН офіційні листи про дії окупантів у Криму

Україна передала Генсеку ООН офіційні листи про дії окупантів у Криму

Документ
Укрінформ
Українська делегація при ООН звернулася до Генерального секретаря Організації з двома офіційними листами, у яких поінформувала про незаконні рішення окупаційної влади РФ у Криму щодо засудження Володимира Балуха, а також переміщення інших затриманих у Криму громадян України на територію РФ.

Тексти обох листів за підписом постійного представника України при ООН Володимира Єльченка отримав у своє розпорядження Укрінформ.

У документах, зокрема, наводиться офіційна позиція МЗС України щодо дій окупантів у Криму та міститься прохання поширити ці листи як документи Генеральної Асамблеї "відповідно до пункту (с) параграфа 72 порядку денного 72-ї сесії, а також документа Ради Безпеки".

У листі під номером 4132/28-110-60 інформується про рішучий протест МЗС України щодо незаконного переміщення до Росії українських громадян Мусліма Алієва, Еміра-Усеїна Куку, Вадима Сірука, Енвера Бекірова, Рефата Алімова й Арсена Джеппарова, затриманих на території тимчасово окупованого Криму за сфабрикованими обвинуваченнями у терористичній діяльності.

"Відповідно до норм міжнародного гуманітарного права державі-окупанту забороняється здійснювати примусове переміщення громадян окупованої держави на територію держави-окупанта. Вчинення державою-окупантом таких протиправних дій тягне за собою її міжнародно-правову відповідальність", - наголошується в документі.

В іншому листі, зареєстрованому під номером 4132/28-110-61, також висловлюється протест України у зв'язку з "незаконним та політично вмотивованим рішенням" так званого "суду" російської окупаційної влади у Криму щодо засудження громадянина України Володимира Балуха до трьох років і семи місяців колонії-поселення.

При цьому звинувачення проти нього називаються "абсурдними та сфабрикованими", які є свідченням того, що "Кремль продовжує політику цілеспрямованих репресій та залякувань громадян України на тимчасово окупованому Кримському півострові".

У цьому зв'язку наголошується, що Росія має припинити незаконну окупацію АР Крим та міста Севастополь і "в повному обсязі виконати резолюції ГА ООН "Територіальна цілісність України" від 27 березня 2014 р., "Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь (Україна)" від 19 грудня 2016 р. і 19 грудня 2017 р., а також наказ Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів у рамках позову України проти РФ стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації".

Україна передала Генсеку ООН офіційні листи про дії окупантів у Криму

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-