У НАТО відреагували на заяву Лаврова про Будапештський меморандум

У НАТО відреагували на заяву Лаврова про Будапештський меморандум

Укрінформ
Росія порушила як Будапештський меморандум, за яким зобов’язувалася поважати незалежність, суверенітет та наявні на 1994 рік кордони України, так і інші взяті на себе міжнародні зобов’язання та міжнародне право.

Про це заявив в коментарі журналістам голова Представництва, директор Офісу зв'язку НАТО в Україні Александер Вінніков, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Російська незаконна анексія Криму порушує міжнародне право та міжнародні зобов’язання, які Росія взяла на себе, включаючи Будапештський меморандум", - заявив Вінніков, коментуючи заяву глави Міністерства закордонних справ РФ Сергія Лаврова про те, що Росія не порушувала Будапештський меморандум.

Вінніков наголосив, що НАТО не визнає анексію Криму і ця позиція буде залишатися в силі.

Читайте також: Огризко назвав заяву Лаврова про "повагу до цілісності України" ахінеєю

Нагадаємо, раніше на прес-конференції в Москві Лавров в черговий раз спотворив сутність Будапештського меморандуму, заявивши, що це взагалі Україна його порушила, а не Росія, яка зазіхнула на територіальну цілісність сусідньої країни. За словами очільника МЗС РФ, жодного порушення Будапештського меморандуму з боку РФ не відбулося. Він також заявив, що Росія "поважає"  територіальну цілісність України "в її нинішніх межах, що склалися після референдуму в Криму".

Як відомо, у пункті 1 Будапештського меморандуму від 1994 року йдеться наступне: "Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії й Сполучені Штати Америки підтверджують Україні їхні зобов'язання... поважати незалежність, суверенітет та наявні кордони України".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-