Путін розширює поле для масштабнішої атаки на Україну - Кравчук

Путін розширює поле для масштабнішої атаки на Україну - Кравчук

Укрінформ
Президент РФ Володимир Путін створює умови та можливості для масштабного збройного наступу проти України.

Про це в коментарі журналістам на полях конференції "Україна - НАТО. Рік зближення та інтеграції" в Укрінформі заявив перший Президент України Леонід Кравчук.

"Я давно слідкую за виступами російського президента, і недавно слухав його прес-конференцію. Він, здається, починає діяти так, щоб створити більш широке поле для можливої глибшої і масштабнішої атаки на Україну", - сказав Кравчук, коментуючи відкликання російських офіцерів зі Спільного центру з контролю та координації (СЦКК) на Донбасі.

Екс-президент зазначив, що сприяти мирному врегулюванню на Сході України могла б миротворча місія, однак "для цього вона має бути застосована відповідно до норм міжнародного права та ООН, а не так, як хоче Путін". "Ми хочемо, щоб місія була на всій території, забезпечила повернення контролю над кордоном, мирне  життя та відбудову зруйнованих районів. Це має бути місія великого масштабу, бо маємо справу з таким, скажімо так,  оригінальним сусідом", - зазначив він.

Кравчук вважає, що примусити Росію погодитися на розгортання на Донбасі справді ефективної миротворчої місії можна лише через міжнародний тиск. 

Читайте також: Росіяни виходять з СЦКК, щоб зруйнувати контроль перемир’я — Фріз

Водночас, екс-президент прокоментував і мирні зусилля в рамках "Мінського  формату", який, за його словами, наразі вже є неефективним та потребує змін.

"На перших порах, коли розпочалася російська агресія проти України, то тоді потрібно було якось її зупинити і посадити Росію за стіл переговорів. "Мінський формат" у даному випадку спрацював. Але зараз, коли вже йдеться про конкретні речі, а саме повернення територій, суверенітет, недоторканість кордонів, встановлення  української влади  на усій території,  повернення Криму та інше - "Мінський формат" уже не спрацює. Треба або наповнювати "Мінський формат" новим змістом та новими членами, або шукати інші — скажімо, через Будапештський формат працювати чи інші формати, які  вже існують в  Європі", - заявив він.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-