У Клімкіна роз'яснили участь Росії в засіданні ОЧЕС

У Клімкіна роз'яснили участь Росії в засіданні ОЧЕС

1146
Ukrinform
Росія бере участь у 37 засіданні Ради міністрів закордонних справ країн - членів ОЧЕС на рівні представника посольства, але готовності до сприйняття аргументів інших сторін не демонструє.

Про це заявив журналістам у п'ятницю, 15 грудня, заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Російська делегація бере участь у роботі ОЧЕС відповідно до принципів організації. Окремих запрошень ми нікому не висилали, було надіслано тільки ноту про проведення цього заходу в Києві, і представник посольства Росії, який тут акредитований відповідно до чинного законодавства, взяв участь у якості представника російської сторони", - сказав Боднар.

Він додав, що у більшості виступів на засіданні говориться про необхідність консолідації зусиль, щоб змусити Росію виконувати свої зобов'язання в рамках організації.

"Натомість відповідь, яку ми традиційно чуємо, що це не майданчик для обговорення політичних питань, що це двостороннє питання, і готовності до сприйняття аргументів інших країн у російської сторони, на жаль, немає", - констатував заступник міністра.

Читайте також: Україна просить ОЧЕС не визнавати документи з портів окупованого Криму

Він зауважив, що оскільки ОЧЕС, це організація, яка працює на принципі одностайності, в даному випадку прямого механізму впливу на російську делегацію у плані виконання рішень ОЧЕС не має. Водночас він відзначив, що наразі існує все більш помітна консолідація зусиль країн-членів ОЧЕС, щоб забезпечити стабільність у Чорноморському регіоні і повернутися до нормального діалогу.

"Це означає, в тому числі, підтримку наших ініціатив щодо деокупації Криму і припинення бойових дій на Донбасі", - акцентував заступник міністра.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>