У посольстві ФРН прокоментували законопроект про механізм звільнення з НАБУ й САП

У посольстві ФРН прокоментували законопроект про механізм звільнення з НАБУ й САП

1114
Укрінформ
Законопроект, який дозволяє Верховній Раді звільняти керівництво НАБУ, САП та директора Державного бюро розслідувань, зашкодить репутації України та має бути відкликаний з парламенту.

Про це повідомляє посольство ФРН в Україні у своєму Twitter.

"Вирішальним є зміцнення та збереження незалежності НАБУ, САП й інших установ, направлених на боротьбу з корупцією. Проект закону №7362 зашкодить репутації України і повинен бути відкликаний", - йдеться у повідомленні. 

Як повідомляв Укрінформ, законопроект № 7362 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення парламентського контролю", який підготували народні депутати Артур Герасимов (БПП) та Максим Бурбак ("Народний фронт"), був зареєстрований у Верховній Раді 6 грудня. Ним пропонується надати Верховній Раді право розглядати питання щодо звільнення керівництва НАБУ, САП та ДБР без проведення аудиту.

Відповідний законопроект згодом включили в порядок денний Верховної Ради. Пізніше народний депутат Мустафа Найєм повідомив, що цей законопроект знято з порядку денного засідання парламенту.

Національне антикорупційне бюро вважає, що у разі ухвалення законопроекту № 7362 буде завдано нищівного удару по незалежності цих органів.

Голова фракції "Блоку Петра Порошенка" Артур Герасимов заявив, що зареєстрував законопроект № 7362, аби розпочати його громадське обговорення.

Проти цього проекту закону вже висловилися в Євросоюзі та США.

Читайте також: Українська влада має забезпечити незалежність НАБУ - Грібаускайте

Як відомо, відповідно до чинної редакції закону про Національне антикорупційне бюро, директор звільняється, зокрема, у разі подання письмової заяви про припинення повноважень за власним бажанням, призначення чи обрання на іншу посаду за його згодою, неможливості виконувати свої повноваження за станом здоров’я, невідповідності обмеженням щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, невчасного подання декларації, набуття громадянства іншої держави або наявності висновку комісії з проведення незалежної оцінки (аудиту) про неефективність діяльності Національного бюро та неналежне виконання обов’язків його директором.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-