ГПУ готує подання на депутата Бойка через історію з вишками

ГПУ готує подання на депутата Бойка через історію з вишками

Укрінформ
Генпрокуратура незабаром направить до Верховної Ради подання на зняття з лідера "Опозиційного блоку" Юрія Бойка депутатської недоторканності в рамках кримінальної справи про закупівлі так званих "вишок Бойка".

Про це повідомив з трибуни парламенту генпрокурор Юрій Луценко, відповідаючи на запитання Бойка.

"На друге ваше питання я відповідати не буду, тому що перебуваю з вами в конфлікті інтересів. Генпрокуратура знаходиться на завершальній стадії в етапі направлення до Верховної Ради матеріалів про зняття депутатської недоторканності у справі про закупівлю "вишок Бойка", - сказав Луценко.

Як повідомлялося, "Ireland & Overseas Acquisitions Limited" і "Milltown Corporate Services", номінальними власниками яких є латвійці Стан Горін та Ерік Ванагельс, були засновниками фірми "Highway investment processing llp", яка у 2011 році продала "Чорноморнафтогазу" першу так звану "вишку Бойко" за 400 млн доларів з дельтою у 150 млн доларів. 

У 2014 році бурові установки та інше майно української державної компанії "Чорноморнафтогаз" було захоплено Росією під час анексії Криму. Після цього "Чорноморнафтогаз" за дев’ять місяців видобув 1,5 млрд кубометрів газу. І тепер планується збільшення видобутку газу з території України.

Читайте також: Курченку надіслали підозру через "гроші на заколот" - ГПУ

Головне слідче управління Генпрокуратури 1 квітня 2014 порушило кримінальну справу за фактом привласнення колишніми чиновниками Міністерства енергетики та вугільної промисловості, а також менеджментом НАК "Нафтогаз України" і "ДАТ "Чорноморнафтогаз" держмайна в особливо великих розмірах.

23 грудня 2015 року Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання ГПУ про арешт так званих "вишок Бойка" - бурових установок для видобутку нафти і газу на чорноморському шельфі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-