Парубій хоче розглядати проект реінтеграції Донбасу "у спокійній атмосфері"

Парубій хоче розглядати проект реінтеграції Донбасу "у спокійній атмосфері"

716
Ukrinform
Відтермінування розгляду законопроекту про реінтеграцію Донбасу на наступний пленарний тиждень пов'язане з необхідністю розглянути його у спокійній обстановці.

Про це сказав Голова Верховної Ради Андрій Парубій на Погоджувальній раді після консультацій, зокрема й з дипломатами, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я хочу вам сказати, що рекомендується законопроект 7163 розглянути наступного тижня і, можливо, навіть розпочати з нього пленарний тиждень, оскільки він досить масштабний є і має близько 700 правок і це займе, можливо, повний день», - сказав спікер.

Він додав, що є рекомендація взятися за цей законопроект після розгляду державного бюджету.

«Для цього законопроекту є рекомендація, щоб ми його розглянули у спокійній атмосфері, а не в передбюджетній», - наголосив Парубій.

Читайте також: Близько 60-80% переселенців не бажають повертатися додому - МінТОТ

Як повідомлялось, 4 жовтня Президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект № 7163 "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях". 6 жовтня парламент проголосував за нього в першому читанні, виключивши, зокрема, частину першу статті 7, в якій згадувались Мінські угоди, за наполяганням опозиційних фракцій.

У проекті закону Президент пропонує схвалити, що межі тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях визначаються за поданням Генерального штабу Збройних сил України. Крім того, планується законодавчо встановити, що тимчасова окупація Росією територій на Донбасі є нелегітимною, не створює для РФ жодних територіальних прав.

До другого читання в законопроект включили також дату початку окупації української території - 20 лютого 2014 року, а по всьому тексту законопроекту додано положення з приводу окупації Криму.

При цьому виключається в документі не тільки згадка про Мінські угоди, а й норми, які містять відсилання до Мінських домовленостей.

У текст законопроекту до другого читання включили також зобов'язання країни-окупанта повністю забезпечувати окуповані території та правку про верифікацію указом Президента факту звільнення українських територій від окупації.

17 листопада Комітет з питань національної безпеки і оборони ВР вирішив рекомендувати депутатам ухвалити законопроект № 7163 "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях" в цілому і погодився на усі правки до проекту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>