Турчинов розкрив мету "миротворчих" пропозицій Росії

Турчинов розкрив мету "миротворчих" пропозицій Росії

1502
Ukrinform
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов вважає, що всі "миротворчі" пропозиції Росії мають на меті лише спроби легалізувати свою присутність на Донбасі.

Про це він заявив під час зустрічі з тимчасовим повіреним у справах США при ОБСЄ Гаррі Каміаном, повідомляє прес-служба РНБО.

"Всі "миротворчі" пропозиції РФ мають на меті лише спроби легалізувати свою присутність на Донбасі", - сказав секретар РНБО, додавши, що головне - не дати можливості замаскувати російські агресивні дії під миротворчі.

Турчинов також наголосив, що миротворча місія під егідою ООН повинна мати мандат на перебування на всій території Донбасу, і, насамперед, на українсько-російському кордоні, "що дозволить заблокувати перекидання на територію Донбасу зброї, військової техніки та російських військових".

Крім того, за його словами, для України є принципово важливим, щоб під час міжнародних переговорів щодо звільнення Донбасу не втратило актуальності і питання звільнення окупованого Криму.

Своєю чергою тимчасовий повірений у справах США при ОБСЄ наголосив, що США повністю поділяють позицію України стосовно миротворчої місії на Донбасі, підтримують територіальну цілісність України і готові й надалі докладати усіх зусиль до розв'язання конфлікту дипломатичним шляхом.

"Допоки РФ не виконає на 100% Мінські домовленості, не може бути й мови про пом'якшення санкцій", - заявив Каміан, наголосивши, що питання Криму також залишається на порядку денному міжнародної дипломатії.

Читайте також: Без росіян: Геращенко назвала умову запиту ВР на "блакитні шоломи"

Також, за даними прес-служби, в ході зустрічі Турчинов наголосив, що для України одним з пріоритетів є проведення реформ відповідно до стандартів НАТО, зокрема досягнення сумісності сил і засобів суб'єктів сектору безпеки і оборони України з силами і засобами відповідних структур країн-членів НАТО, що забезпечить у майбутньому набуття членства у Північноатлантичному альянсі та захист державного суверенітету і територіальної цілісності України шляхом участі у міжнародній системі колективної оборони.

"Питання євроатлантичної інтеграції є вкрай актуальним для нас", - наголосив секретар РНБО України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>