Закон про Антикорупційний суд: Рада не змогла вирішити

Закон про Антикорупційний суд: Рада не змогла вирішити "оргпитання"

Укрінформ
Верховна Рада не змогла відкликати з порядку денного сесії законопроект № 6011 "Про антикорупційні суди".

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Голова парламенту Андрій Парубій двічі ставив на голосування цю пропозицію, але голосів не вистачило.

"Прошу провести консультації, після обіду я поставлю ще раз", - наголосив спікер.

Як повідомлялось, 8 листопада Президент Петро Порошенко звернувся з листом до голови Верховної Ради Андрія Парубія із пропозицією утворити робочу групу із напрацювання законопроекту "Про антикорупційні суди" з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії.

За словами глави держави, подання та реєстрація нового законопроекту є неможливим через законопроект № 6011, який все ще залишається включеним до порядку денного сесії Верховної Ради України, попри рекомендації Венеціанської комісії його відкликати.

10 жовтня Венеціанська комісія оприлюднила свій висновок щодо законопроектів про антикорупційні суди, які були направлені до комісії головою Верховної Ради України для проведення експертизи щодо відповідності внесених до парламенту законопроектів стандартам Ради Європи.

Читайте також: Transparency International закликала Президента подати проект про антикорупційний суд

У своєму висновку Венеціанська комісія привітала заяви Президента України щодо невідкладної потреби у створенні незалежного "спеціального антикорупційного судового органу", який має бути сформований на конкурсній основі з числа суддів з бездоганною репутацією та відповідно до стандартів Ради Європи та Венеціанської комісії.

Комісія відзначила доцільність створення Вищого спеціалізованого антикорупційного суду, як це передбачено законом України "Про судоустрій та статус суддів". При цьому комісія відзначила й ряд недоліків законопроекту № 6011. Зокрема, занепокоєння експертів викликали положення про повернення до політичних механізмів призначення суддів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-