Комітет ВР переніс розгляд законопроекту про реінтеграцію Донбасу

Комітет ВР переніс розгляд законопроекту про реінтеграцію Донбасу

Укрінформ
Комітет ВР з питань нацбезпеки і оборони переніс розгляд поправок до законопроекту №7163 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» на 8 листопада через відсутність кворуму. 

Про це оголосив голова комітету Сергій Пашинський на засіданні комітету, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Дякую всім за увагу, в середу о 15:00 починаємо другу спробу», - сказав голова комітету. 

При цьому він заявив, що на засідання не прийшли представники фракцій «Блоку Петра Порошенка» та «Самопомочі».

«Комітет зірвали представники «Самопомочі» і БПП... Жоден представник фракції «Самопомочі» не з'явився на комітет і зірвали нам комітет», - зазначив Пашинський.

Водночас він висловив припущення, що під час розгляду законопроекту у другому читанні у сесійній залі можливі спроби зірвати його розгляд: «Будуть якісь штучні шукатись причини і в залі знову агентура ФСБ буде влаштовувати  димові шашки, ще щось».

Читайте також: У БПП пояснили, чому дата початку окупації в законі про реінтеграцію Донбасу - недоцільна

Як повідомлялось, 4 жовтня Президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради відповідний  законопроект. 

6 жовтня парламент проголосував за нього, виключивши, зокрема частину першу статті 7, в якій згадувались Мінські угоди, за наполяганням опозиційних фракцій.

Відповідно до тексту законопроекту тимчасова окупація частини території України стала одним із наслідків збройної агресії Російської Федерації проти України.

У документі також констатується, що Україна не визнає злочинне загарбання Росією частини території України, та зазначається, що РФ "ініціювала, організовувала та підтримувала терористичну діяльність в Україні, здійснює збройну агресію проти України та тимчасову окупацію частин її території, застосовуючи регулярні з'єднання і підрозділи збройних сил та інших військових формувань Російської Федерації, підпорядкованих і скеровуваних ними російських радників та інструкторів і використовуючи заслані, створені, керовані, контрольовані та  підтримувані, у тому числі фінансово, озброєні банди та групи, іррегулярні сили та найманців, встановивши окупаційну владу Російської Федерації, здійснювану її збройними силами та іншими військовими формуваннями, державними органами та підконтрольними Російській Федерації самопроголошеними органами (окупаційна адміністрація Російської Федерації) ".

У проекті закону Президент пропонує схвалити, що межі тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях визначаються за поданням Генерального штабу ЗСУ.

Крім того, планується законодавчо встановити, що тимчасова окупація Росією територій на Донбасі є нелегітимною, не створює для РФ жодних територіальних прав.

Згідно з текстом проекту закону безпосереднє керівництво військовими силами покладається на Об'єднаний оперативний штаб ЗСУ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-