Клімкін: Резолюція ПАРЄ щодо закону

Клімкін: Резолюція ПАРЄ щодо закону "Про освіту" - не поразка і не перемога

Укрінформ
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін не вважає резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи щодо українського закону "Про освіту" поразкою чи перемогою.

Про це він написав у Twitter.

"Рішення ПАРЄ сьогодні – не поразка і не перемога. Над висновками Венеціанської комісії працюватимемо. Та ми досі не довели етнічним громадянам усіх переваг закону", – написав Клімкін.

Він запевнив, що Україна працюватиме над висновками Венеціанської комісії щодо закону "Про освіту".

Водночас міністр визнав, що українська сторона досі не змогла довести етнічним громадянам усіх переваг цього закону.

Як повідомляв Укрінформ, ПАРЄ 12 жовтня ухвалила резолюцію, у якій висловила стурбованість новим українським законом "Про освіту". У документі підкреслюють, що новий закон спричинить суттєве скорочення прав національних меншин. Українська делегація, за винятком Мустафи Джемілєва, проголосувала проти.

Цього ж дня Клімкін обговорив закон з угорським колегою Петером Сіярто.

Читайте також: Україна врахує "освітні" рекомендації Венеціанської комісії - Мін'юст

Верховна Рада 5 вересня ухвалила закон «Про освіту», який, зокрема, врегульовує питання використання української мови в галузі освіті. 25 вересня його підписав Президент.

Закон передбачає перехідний період для дітей, які розпочали навчання до 1 вересня 2018 року та зараз навчаються мовами нацменшин, до 1 вересня 2020 року. З 1 вересня наступного року дошкільну і початкову освіту діти можуть здобувати мовою відповідної національної меншини, при цьому паралельно вивчаючи державну.

З 5 класу діти національних меншин починатимуть навчатися державною мовою, а мову нацменшини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини належить до мов Європейського Союзу, можливе викладання також нею однієї чи кількох дисциплін.

Водночас офіційні органи низки країн, які мають велику діаспору в Україні, висловили протест з приводу ухвалення цього закону.

Україна направила статтю 7 закону "Про освіту" на експертизу до Ради Європи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-