МЗС України здивоване заявою Угорщини щодо перегляду Угоди про асоціацію

МЗС України здивоване заявою Угорщини щодо перегляду Угоди про асоціацію

Укрінформ
Міністерство закордонних справ України із здивуванням сприйняло заяву міністра закордонних справ Угорщини Петера Сіярто стосовно перегляду Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Про це йдеться у коментарі МЗС України.

"Україна завжди сприймала Угорщину як важливого партнера, з яким вирішувала всі питання шляхом діалогу. Це стосується і ситуації щодо нового Закону України "Про освіту". Угорщина має право порушувати будь-яке питання в рамках ЄС. Але рішення стосовно України не можуть прийматися без України, яка платить надзвичайно високу ціну за своє місце в Європі", - йдеться у коментарі.

В українському зовнішньополітичному відомстві нагадали, що європейське майбутнє було і залишається спільною метою всіх українських громадян, в тому числі угорської національності. Саме під прапорами об’єднаної Європи відбулася Революція Гідності. Саме за європейське майбутнє Україна страждає від російської агресії.

"Ми неодноразово наголошували на своїй відкритості до предметних переговорів. Попри пропозицію української сторони щодо спільного відвідання Закарпаття главами МЗС двох країн, угорською стороною було ухвалено рішення здійснити такий візит в односторонньому порядку", - підкреслили у МЗС.

Проте, міністр закордонних справ України Павло Клімкін готовий відвідати Будапешт 12 жовтня, а міністр освіти і науки України Лілія Гриневич підтвердила готовність зустрітися з міністром людських ресурсів Угорщини Золтаном Балогом у Києві 19 жовтня.

Читайте також: Клімкін у Будапешті запитає про видачу громадянам України угорських паспортів

"Ми готові до діалогу на міждержавному рівні, на рівні громад та у рамках міжнародних організацій. Ми чекаємо представників угорського парламенту як у Києві, так і в Закарпатті. Але дискусія має вестися на основі аргументів", - йдеться в коментарі.

МЗС запрошує європейських друзів і партнерів відвідати Закарпаття та поспілкуватися безпосередньо з жителями регіону для розуміння ситуації на місці.

Як повідомляв Укрінформ, 9 жовтня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив в Ужгороді, що новий український закон "Про освіту" порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. 16 жовтня на нараді міністрів закордонних справ країн – членів Європейського Союзу в Люксембурзі він планує ініціювати перегляд цієї угоди з Україною.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-