У БПП законопроект щодо Донбасу від “Самопомочі” назвали “затягуванням теми”

У БПП законопроект щодо Донбасу від “Самопомочі” назвали “затягуванням теми”

Укрінформ
Альтернативний законопроект від народних депутатів “Самопомічі” щодо реінтеграції Донбасу спрямований лише на створення умов для затягування теми.

Про це написала на своїй сторінці у Facebook народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз (фракція "БПП”).

“Я не буду детально коментувати альтернативний законопроект, який зареєстровано в Верховній Раді по одній простій причині: є законопроекти, які подаються не для того, щоб їх прийняли, а для того, щоб створити умови для затягування теми. От ми тут маємо саме такий варіант”, - наголосила вона.

За словами Фріз, документ, який подано групою народних депутатів, наприклад, чітко встановлює етапи деокупації, однак фактично не надає ЗСУ необхідного законодавчого інструментарію на відміну від президентського законопроекту - “тобто за красивою обгорткою не має реального механізму”.

Читайте також: Раді рекомендують подати на доопрацювання порядок самоврядування на Донбасі

“Ще цікавішим виглядають норми “люстрації” щодо “осіб, які здійснювали публічні заклики спрямовані на сприяння тимчасовій окупації території України; легалізацію органів окупаційної адміністрації та поширювали культ ненависті до України або перешкоджали діяльності Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів щодо відсічі збройної агресії Російської Федерації проти України”. Переконана, що тут має бути виключно суд, а не люстрація – це вимога здорового глузду”, - написала нардеп.

Як повідомлялося, у четвер у Верховній Раді запланований розгляд включення до порядку денного 2 законопроектів Президента Петра Порошенко, яким надано статус невідкладних, - “Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей” та “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”, а також альтернативного до нього депутатського законопроекту від депутатів фракції “Самопоміч”.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-