Повернення Донбасу: Геращенко обіцяє “несподівані моменти” в законопроекті Порошенка

Повернення Донбасу: Геращенко обіцяє “несподівані моменти” в законопроекті Порошенка

Укрінформ
Президентський законопроект щодо реінтеграції Донбасу містить певні несподівані моменти, які дозволять посилити дипломатичну позицію і зберегти міжнародні санкції проти Росії.

Про це написала перший заступник Голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко у Facebook за результатами зустрічі близько 50 депутатів з різних фракцій на так званій неформальній Мінській платформі.

“В законопроектах П.Порошенка будуть певні важливі і несподівані моменти, що дозволить посилити нашу дипломатичну позицію, спрямовану на збереження санкцій проти РФ, і їх підтримка - це буде тест для ВР”, - зазначила парламентарій.

Геращенко також запевнила, що ключовою філософією президентського законопроекту, який планується у середу внести до ВР, є повернення, а не відторгнення тимчасово окупованих територій.

Крім того, за її словами, у документі питання повернення Криму залишається у фокусі уваги влади як пріоритетне.

Читайте також: В АП запевнили, що закон про реінтеграцію Донбасу внесуть у середу - Гопко

“Над проектом працювали експерти РНБО, радники глави держави, залучалися депутати , було кілька десятків версій, проводилися ретельні консультації з нашими європейськими і американськими партнерами, які з повагою поставилися до української позиції щодо чіткого визначення статусу тимчасово окупованих Росією територій і визначення самої країни-окупанта”, - розповіла вона і додала, що в законопроекті також буде закріплено іншу термінологію, яка гармонізує нинішнє українське законодавство, міжнародне законодавство й існуючий стан речей на Донбасі, де відбувається “повзуча анексія” української території Росією.

Водночас Геращенко пообіцяла, що після офіційного внесення Президентом законопроекту народні депутати ще раз зберуться в рамках неформальної Мінської платформи, щоб “зблизити позиції” парламенту і глави держави в цьому питанні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-