В АП запевнили, що закон про реінтеграцію Донбасу внесуть у середу - Гопко

В АП запевнили, що закон про реінтеграцію Донбасу внесуть у середу - Гопко

Оновлено
Укрінформ
Заступник глави Адміністрації Президента Костянтин Елісєєв запевнив депутатів, що законопроект про реінтеграцію Донбасу Президент зареєструє у парламенті в середу.

Про це сказала журналістам голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко після цієї зустрічі, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

«Чітко було сказано, що вже завтра Президент має зареєструвати законопроект. Там ітиметься про концепцію, яку ми сьогодні проговорювали (щодо реінтеграції Донбасу - ред.). Це сказав Єлісєєв», - сказала Гопко.

Водночас, як сказав журналістам депутат Сергій Тарута, на зустрічі парламентаріїв з заступником глави АП не було презентації законопроекту про реінтеграцію Донбасу, а лише обговорювалася стратегія.

"Там не було законопроекту, ми говорили про стратегію. Нас запевнили, що це про мир, і будуть враховуватись міжнародні положення. Завтра, скоріш за все, ми побачимо проект закону, тоді ми можемо предметно розмовляти, а зараз ми обмінювались думками", - зазначив Тарута. 

Читайте також: У Раді готують запит до ОБСЄ про зміну складу спостерігачів на Донбасі

За його словами, під час зустрічі обговорювалось питання, що 18 жовтня завершується термін дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу

Він додав, що поки що немає остаточної редакції закону про реінтеграцію окупованих територій. Натомість визначена головна стратегія - відновити контроль над територією і допомогти українцям, які там живуть. 

Тарута уточнив, що зустріч проходила без представників ЗМІ, і її учасники домовилися "не виносити на обговорення деякі делікатні речі".

Раніше представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко заявила, що у законопроекті про відновлення Донбасу Росію буде визначено як агресора, а дії України на Донбасі будуть визначені не як антитерористична операція, а як самооборона держави. Це дасть змогу вводити війська, застосовувати збройні формування в будь-який період на невизначений термін, доки відбуватиметься самооборона.

Парламентарій додала, що після включення до порядку денного зазначеного законопроекту у ВР відбудеться широке обговорення основних положень.

Укрінформ уже повідомляв з посиланням на високопоставленого чиновника, причетного до розробки документа, що робота над законопроектом "Про особливості державної політики з відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької та Луганської областей" завершена. Цього тижня очікується його внесення на розгляд Верховної Ради. За словами співрозмовника агентства, можливо, суб’єктом законодавчої ініціативи виступить Президент.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-