Конфлікт інтересів: довіра в суспільстві - найнижча, а пенсії - найвищі в державі

Конфлікт інтересів: довіра в суспільстві - найнижча, а пенсії - найвищі в державі

Блоги
Укрінформ
Ті, хто працює, не мають утримувати суддів з нарахуванням найбільшого розміру пенсій у державі

Збереження розміру щомісячного довічного утримання суддів в рамках пенсійної реформи, на чому наполягає в.о. Голови Конституційного суду Віктор Кривенко, є недоцільним. Не бачу жодного сенсу та аргументів для того, щоб зберегти пожиттєве утримання суддів в умовах, коли суди виносять рішення на користь сепаратистів та корупціонерів, а судді ухиляються від виконання безпосередніх своїх обов’язків та мають найнижчу довіру в суспільстві. Середній розмір пенсійних виплат суддям, за данними Пенсійного Фонду, становить 23,7 тисячі грн. Для порівняння, пенсії звільненим з військової служби становлять 2,77 тис. грн, тобто у 8,5 раза менше. При цьому внесок останніх у захист інтересів України є незрівняно більшим.

В умовах гострої кризи балансу кількості платників податків та пенсіонерів (майже 1:3), ті, хто працює, не мають утримувати суддів з нарахуванням найбільшого розміру пенсій в державі.

Право людини на чесний суд, очевидно, буде порушено у випадку, коли судова система являє собою непрозору кланову систему на утриманні держави. Жодна фінансова преференція у вигляді високих заробітних плат чи пенсій не є гарантією некорупційності судової системи - до того, як притягнення суддів до відповідальності за корупцію та зловживання не стане звичаною процедурою. В той же час, рішення Конституційного Суду, щодо неконституційності зменшення пенсійних виплат для суддів, очевидно, має всі ознаки конфлікту інтересів.

Ірина Фріз
FB

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-