"Блакитні шоломи" на Донбасі: Берлін змінив ставлення - експерт

Укрінформ
Німеччина, яка ще нещодавно не дуже вітала ідею введення миротворчого контингенту на схід України, а також виступала проти озброєння діючої СММ, останнім часом змінила свої позиції.

Цього аспекту в ексклюзивному коментарі Укрінформу торкнувся берлінський політолог, співробітник німецького відділення Фонду Маршалла, експерт з питань Центральної і Східної Європи Йорг Форбріг.

«В несподіваній дискусії про «блакитні шоломи» ООН на Донбасі німецька сторона, схоже, змінила своє ставлення», - зазначає експерт.

Він нагадує, що, по-перше, Німеччина ще торік чітко висловлювалася проти озброєння спостерігачів ОБСЄ, аргументуючи це тим, що досі не було такого прецеденту і немає сенсу створювати подібний для України. «Цей аргумент, однак, більше не діє тепер, коли Путін націлився на місію ООН, яких у світі налічується вже чимало», - говорить Форбріг.

По-друге, за його словами, в минулому йшлося, насамперед, про забезпечення безпеки місцевих виборів, що передбачено в Мінських угодах. Тим часом у Берліні з'явилося розуміння, що беззбройна команда спостерігачів ОБСЄ щодня наражає на небезпеку своє життя і здоров'я, і ці загрози необхідно зменшити. Таким чином, ймовірно, виношується надія поліпшити міжнародне спостереження за ситуацією на Донбасі, в тому числі і в цілях просування Берліном Мінського процесу.

По-третє, зазначає Форбріг, виборча кампанія з виборів до Бундестагу в Німеччині через тиждень, безумовно, відіграє певну роль. Як Соціал-демократична партія Німеччини, так і Вільна демократична партія зробили спробу минулого тижня попіаритися на темі України і Росії. Канцлер Меркель в такій ситуації теж не могла відставати і домоглася, як подається, у телефонній розмові з президентом РФ Володимиром Путіним якихось поступок. Якщо дійсно місія «блакитних шоломів» буде розміщена на всій території конфлікту на сході України, то це, звичайно, буде відповідати інтересам Києва, резюмує експерт.

Читайте також: Миротворці ООН на Донбасі: РФ хоче "заморозити" порушення - МЗС Британії

Як раніше повідомляв Укрінформ, у Берліні в цілому з натхненням сприйняли заяву Путіна про готовність погодитися на введення миротворців ООН на Донбас. Глава МЗС ФРН Зігмар Габріель навіть сказав, що Берлін давно просуває цю ідею. Проте раніше Німеччина, будучи впевненою, що Росія заблокує будь-який проект у Радбезі ООН, вважала за краще не зупинятися на цій темі. Нині німецькі керівники закликають Путіна до компромісів. Зокрема, йдеться про неприйнятність ведення переговорів з питання миротворців з так званим керівництвом ОРДЛО, а також наполягають на присутності "блакитних касок" на всій непідконтрольній Україні території.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-