Порошенко пропонує створити Антикорупційну палату вже наступного місяця

Порошенко пропонує створити Антикорупційну палату вже наступного місяця

Укрінформ
Процес створення Антикорупційного суду може забрати півтора-два роки, тому доцільно спершу створити Антикорупційну палату, яка змогла б запрацювати вже наступного місяця.

Про це заявив на відкритті 14-го Щорічного міжнародного форуму "Ялтинська європейська стратегія" Президент України Петро Порошенко, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

"Стосовно антикорупційного суду, ми зареєстрували законопроект у парламенті, і вся судова реформа, включно з конституційною, повинна пройти експертизу Венеціанської комісії, Ради Європи та експертів Європейського Союзу. Я сподіваюся, у жовтні в нас буде перший звіт і вже перші результати", - сказав Порошенко.  

У цьому контексті він нагадав, що конституційна реформа була проголосована навесні минулого року, але в нас досі немає Верховного суду. Президент нагадав, що процес його створення - тестування кандидатів, перевірки на поліграфі тощо, тривав півтора року. "Чесно кажучи, в мене немає півтора чи два роки, щоб чекати, поки буде створений новий Антикорупційний суд", - зазначив Порошенко. 

Читайте також: Для України важливо не заспокоюватися на досягнутому - Ліптон

Він зауважив, що антикорупційні суди є далеко не у всіх країнах, а ті держави, де вони функціонують, не демонструють значних успіхів у боротьбі з корупцією. 

"Можливо, причина не в назві установи, а в довірі, функціонуванні, професійності судової системи. В такій ситуації, я сподіваюсь, що ми можемо створити Антикорупційну палату наступного місяця, і тоді, якщо у 2019-2020 році Антикорупційний суд створиться, будь ласка, ми будемо раді. Мені здається, що кожний день, поки в нас немає антикорупційного (судового - ред.) органу включно з (антикорупційною - ред.) палатою, є надзвичайно небезпечним для України", - сказав Порошенко.  

Він додав, що разом з командою робить усе можливе для створення незалежної судової системи.

"У нас інтенсивна і ефективна співпраця з міжнародними партнерами. Я думаю, перші результати будуть дуже швидко", - зазначив глава держави.

Як повідомляв Укрінформ, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер за результатами саміту Україна-ЄС у липні цього року заявив, що Євросоюз не наполягає на створенні спеціалізованого Антикорупційного суду в Україні та як проміжний варіант згоден на Антикорупційну палату в рамках наявної судової системи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-