Форум YES стартував у Києві: приїхали політики і бізнесмени з 34 країн

Форум YES стартував у Києві: приїхали політики і бізнесмени з 34 країн

Укрінформ
На Бессарабському ринку в центрі Києва розпочала роботу Щорічна зустріч Ялтинської європейської стратегії (YES) – "Чи став світ новим? І що це означає для України?".

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, у конференції беруть участь понад 350 провідних політиків, дипломатів, бізнесменів, громадянських активістів та експертів із 34 країн.

"Україна сьогодні переживає, мабуть, найбільші та найстрімкіші перетворення за всю історію існування. Проблема у тому, що глобальний світ, до якого вона прагне доєднатися, теж не перебуває у спокої - він стає рухливим та час від часу - непередбачуваним. Чи зможе Україна синхронізуватися із глобальними трансформаціями і стане прикладом для інших країн? Відповідь можна знайти лише тут, у Києві. І лише за допомогою глобального погляду на виклики і перспективи, які постали перед Україною", - сказав у вітальному слові голова правління YES, екс-президент Польщі Александр Кваснєвський.

У відкритті заходу також взяв участь мер Києва Віталій Кличко, який привітав присутніх і зауважив, що він особисто був здивований вибором організаторами місця відкриття YES на Бессарабському ринку. Однак тепер він бачить, що це було вірне рішення. У цьому контексті Кличко зауважив, що він має намір внести "Бессарабку" до списку туристичних місць Києва.

У свою чергу, засновник та член правління Ялтинської європейської стратегії Віктор Пінчук зауважив, що "зустріч YES - це місце, де глобальні та українські лідери можуть дати оцінку змінам у світі та їх значенню для України, а також запропонувати нові ідеї. Ми переконані, що форум робить вагомий внесок у підтримку позиціонування України в світі і започатковує необхідні дискусії між українцями та їхніми міжнародними партнерами".

Відкриття YES вперше відбувається на "Бессарабці", традиційному критому ринку, збудованому у 1912 році, аби показати місто як одну з найбільш вражаючих європейських столиць та продемонструвати українське розмаїття, підприємливість, інновативність та мистецький підхід до повсякденного життя. Таким чином YES прагне не тільки просувати Україну на політичному рівні, а й демонструвати світові її аграрний та урбаністичний потенціал.

Читайте також: Порошенко відкриє пленарні засідання форуму YES

За програмою форуму, у п'ятницю 15 вересня пленарні засідання YES розпочнуться виступом Президента України Петра Порошенка. Промову буде присвячено ролі України у світі, що змінюється.

16 вересня - другий пленарний день відкриється промовою Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана про поступ реформ в Україні та роль Євросоюзу в цьому процесі.

Крім того, відбудеться окрема сесія за участю генерального прокурора України Юрія Луценка та міністра закордонних справ України Павла Клімкіна.

Серед учасників панельних дискусій міністр оборони США (2006-2011) Роберт Гейтс; державний секретар Міністерства закордонних справ Великої Британії Алан Дункан; генеральний секретар НАТО (2009-2014) та член правління YES Андерс Фог Расмуссен; спеціальний представник державного департаменту Сполучених Штатів на переговорах з питань України Курт Волкер.

Онлайн-трансляція 14-ї Щорічної зустрічі YES проходитиме на сайті yes-ukraine.org, а також на веб-сайтах медіа-партнерів англійською та українською мовами.

Спікери форуму зосередяться на глобальних питаннях, таких як зрушення у геополітичному розподілі сил та зміни в світовій економіці. Окрему увагу приділять політиці нової американської адміністрації, глобальній безпеці, обговорять проблеми кібербезпеки та енергетичної безпеки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-