Новий генсек ОБСЄ прокоментував озброєння місії на Донбасі

Новий генсек ОБСЄ прокоментував озброєння місії на Донбасі

1160
Укрінформ
Генеральний секретар Організації з безпеки й співпраці в Європі Томас Гремінгер повідомив про свої плани на найближчі дні, в числі яких відвідання України.

Про це він заявив у понеділок журналістам після представлення своєї програми, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"До поїздки в ООН (на Генеральну Асамблею) я збираюся до Києва, збираюся відвідати Спеціальну моніторингову місію в Україні, як мінімум, її київське представництво, що буде чітким сигналом того, що це є одним з моїх головних пріоритетів", - заявив він.

Водночас дипломат стримано ставиться до дискусії про озброєння місії спостерігачів ОБСЄ на Донбасі. Це очевидно змінило би мандат місії, зазначив він і нагадав, як важко було домогтися консенсусу щодо нині чинного мандату, а також про те, що всі рішення ОБСЄ повинні бути одностайними.

Говорячи про завдання, які він бачить на своїй посаді, Гремінгер наголосив на важливості "більш активно та систематично" використовувати такі багатосторонні платформи, якою є ОБСЄ, щоб організація стала справжньою платформою для діалогу і запобігання конфліктам.

Читайте також: Дипломат - ОБСЕ: Україна мала право і підстави видворити Курбатову

Генсек не згоден із твердженнями, що ОБСЄ застаріла, вважаючи, що такою вона стане, якщо не зможе більше відповідати на виклики в сфері безпеки. "У даний час це абсолютно точно не так", - заявив Гремінгер.

Він також звернув увагу на глибоку економічну кризу довіри між Сходом і Заходом, на ситуацію з безпекою, що все ускладнюється. Гремінгер готовий налагоджувати конструктивну співпрацю з такими структурами, як ЄС і НАТО.

Крім того, ОБСЄ, вважає її керівник, може стати майданчиком для врегулювання проблем між США і Росією. "Тут я бачу великий потенціал", - сказав він.

Також Гремінгер має намір вимагати більшої фінансової підтримки ОБСЄ. "Так не може далі тривати", - сказав він, коментуючи той факт, що в останні роки бюджет організації, за винятком бюджету для СММ в Україні, постійно скорочувався.

Фото: OSCE/Isabella Zaratsyan

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-