Порошенко прокоментував заяви Саакашвілі про повернення в Україну

Порошенко прокоментував заяви Саакашвілі про повернення в Україну

Укрінформ
Питанням можливого повернення в Україну колишнього голови Одеської облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі, позбавленого громадянства, мають займатися МВС, міграційна та прикордонна служби.

Про це заявив Президент Петро Порошенко на брифінгу у Харкові, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"До Саакашвілі будуть ставитися так само, як і до будь-якої особи, що подала недостовірні дані. Тому питанням можливого повернення Саакашвілі в Україну мають займатися МВС, міграційна та прикордонна служби", - зазначив Порошенко.

Як наголосив Президент, коли Державна міграційна служба надала в комісію з питань громадянства документи, які свідчили, що при оформленні громадянства Саакашвілі була подана недостовірна або сфальшована інформація, він "мусив діяти відповідно до закону і Конституції".

"Будь-які інші кроки були би злочинною діяльністю. Я підписав указ (про позбавлення громадянства – ред.) так само, як і стосовно інших громадян", - зауважив Порошенко.

Як повідомляв Укрінформ, екс-президент Грузії отримав українське громадянство згідно з указом Президента України наприкінці травня 2015 року. Саакашвілі очолював Одеську обласну державну адміністрацію з 30 травня 2015 року по 9 листопада 2016 року, після чого оголосив про відставку.

26 липня Президент Петро Порошенко припинив йому українське громадянство. За даними Адміністрації Президента, причина такого рішення - надання Саакашвілі недостовірної інформації під час оформлення заяви на громадянство (у Грузії на Саакашвілі порушено чотири кримінальні справи, у тому числі про розтрату бюджетних коштів та перевищення службових повноважень).

Захист екс-губернатора заявив, що подасть до суду позов з приводу позбавлення громадянства.

21 серпня Саакашвілі заявив про намір 10 вересня повернутися в Україну з Польщі через пункт пропуску "Краковець".

Читайте також: Слободян не знає, як Саакашвілі їздить Європою з недійсними паспортами

Головна прокуратура Грузії направила до правоохоронних органів України запит про екстрадицію колишнього президента Міхеїла Саакашвілі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-