МЗС ФРН і Австрії привітали ініціативу «шкільного перемир'я»

МЗС ФРН і Австрії привітали ініціативу «шкільного перемир'я»

Укрінформ
Діючий голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Австрії Себастьян Курц у середу привітав угоду, досягнуту в рамках тристоронньої контактної групи про «шкільного перемир'я» починаючи з опівночі 25 серпня 2017 року.

Про це Укрінформу повідомили з штаб-квартири організації у Відні.

«Я вітаю цю ініціативу сторін поставити на перше місце життя і благополуччя мирних жителів в момент, коли починається новий навчальний рік», - сказав Курц.

Читайте також: В Мінську домовилися про новий режим тиші на Донбасі

Він закликав всі сторони виконати свої зобов'язання і встановити, нарешті, повне і постійне припинення вогню. У той же час Курц зазначив, що за цим має слідувати багато інших кроків для того, щоб мирні жителі Донбасу не жили більше в страху.

Австрійський дипломат ще раз нагадав всім сторонам про необхідність надати СММ ОБСЄ безпечний та безперешкодний доступ по всій зоні конфлікту з тим, щоб завдяки їх звітності і контролю вони були в змозі допомогти сторонам встановити міцний мир.

Читайте також: Лідери "нормандської четвірки" підтримали "шкільне" перемир'я на Донбасі

Голова ОБСЄ подякував лідерам «Нормандської четвірки» за їх невтомні зусилля з досягнення перемир'я.

У МЗС ФРН також привітали рішення Тристоронньої контактної групи встановити «шкільне перемир'я». Домовленість, нагадали у відомстві, була досягнута напередодні під час телефонної розмови канцлера Німеччини і президентів Франції, України і Росії, і підкреслили, що «керівництво Росії і України її категорично підтримало».

«Саме початок навчального року має стати для всіх сторін конфлікту нагадуванням про необхідність тримати своє слово і, нарешті, змусити гармати мовчати», - йдеться в заяві німецького зовнішньополітичного відомства, яке констатує, що дуже часто такі домовленості вже були порушені.

Читайте також: У Меркель повідомили, про що говорили лідери Нормандського формату

Берлін також закликав конфліктуючі сторони надати спостерігачам ОБСЄ безпечний доступ на всій території регіону, щоб вони могли контролювати дотримання перемир'я.

«Зараз настав час, врешті-решт, почати робити подальші кроки для просування реалізації Мінських угод», - заявили в МЗС Німеччини.

Як раніше повідомляло агентство, учасники Тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на Донбасі в Мінську домовилися про новий режим тиші з 25 серпня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-