Турчинов розповів, як Росія поширила чутки про українські двигуни в КНДР

Турчинов розповів, як Росія поширила чутки про українські двигуни в КНДР

Укрінформ
Чутки про українські двигуни в КНДР серед представників військово-дипломатичного корпусу поширила Росія.

Про це йдеться у доповіді Президентові секретаря Ради національної безпеки і оборони Олександра Турчинова як керівника робочої групи з питань перевірки інформації, викладеної у статті видання "The New York Times", повідомляє прес-служба РНБО.

"За інформацією нашої розвідки, на початку червня 2017 р. російська сторона в ініціативному порядку поширила серед окремих представників військово-дипломатичного корпусу, акредитованого в м. Москва, позиційний матеріал стосовно того, що північнокорейська ракета розроблена за допомогою українських фахівців", - заявив Турчинов.

За його словами, Росія веде "системну, сплановану та відверто провокативну інформаційну кампанію, спрямовану на дискредитацію України" як надійного і послідовного партнера у виконанні взятих на себе міжнародних зобов'язань.

Турчинов наголосив, що російські спецслужби для поширення інформації провокативного характеру, що дискредитує Україну, також системно використовують заздалегідь напрацьовані зв'язки з експертним та журналістським середовищем різних країн. "У даному випадку підтвердженням цього факту є оприлюднення основного змісту зазначеного вище позиційного матеріалу американським експертом Майклом Еллеманом, сім'я якого має дуже тісні стосунки з ключовими посадовими особами російських спецслужб", - зауважив секретар РНБО.

На думку робочої групи, підкреслив Турчинов, Еллеман був цинічно використаний російськими спецслужбами як одна з багатьох ланок заздалегідь налагодженої РФ системи поширення провокативної інформації. 

Секретар РНБО переконаний, що з великою ймовірністю спроби дискредитації України в чутливих сферах діяльності з боку Російської Федерації триватимуть.

Читайте також: Скандал з ракетами КНДР: Україна ініціює розслідування у Раді безпеки ООН

З метою нейтралізації негативних наслідків публікації у виданні  "The New York Times", виключення можливих спекуляцій на цю тему у майбутньому та спростування інформації, поширюваної російськими спеціальними службами, робоча група, за словами Турчинова, підготувала рекомендації відповідним державним органам.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-