Скандал з ракетами КНДР: Україна ініціює розслідування у Раді безпеки ООН

Скандал з ракетами КНДР: Україна ініціює розслідування у Раді безпеки ООН

Оновлено
Укрінформ
Президент Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ ініціювати розгляд на Раді Безпеки ООН питання щодо непричетності України до ракетної програми Північної Кореї.

Про це він заявив, приймаючи доповідь про підсумки роботи робочої групи з питань перевірки інформації, викладеної у статті видання The New York Times від 14 серпня щодо можливого постачання Україною комплектуючих до ракет у КНДР, повідомляє прес-служба глави держави.

"З урахуванням висновків комісії хочу доручити Міністерству закордонних справ України підготувати групу експертів і ініціювати розгляд зазначеного питання на закритому засіданні Ради Безпеки ООН. Окремо потрібно оприлюднити висновки робочої групи і Міжвідомчої комісії та поінформувати наших міжнародних партнерів і ініціювати проведення аналогічного розслідування відповідними країнами. В першу чергу, таку ж відкритість має продемонструвати Російська Федерація", - підкреслив Порошенко.

Як зазначили в Адміністрації Президента, секретар Ради національної безпеки і оборони, керівник робочої групи Олександр Турчинов доповів главі держави, що за підсумками проведеної роботи та на підставі наданих державними органами матеріалів "робоча група констатує – наявна система державно-експортного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення та товарів подвійного використання виключає можливість передачі таких товарів до країн, стосовно яких запроваджено відповідні санкції Ради безпеки ООН".

Він також розповів, що під час перевірки та фахового аналізу наявної інформації і матеріалів, наданих державними органами, члени робочої групи, Міжвідомчої комісії та експерти акцентували увагу на тому, що Україна сумлінно й послідовно дотримується взятих на себе міжнародних зобов’язань. Зокрема, в Україні створено дієвий механізм жорсткого державного контролю за виконанням і верифікацією своїх міжнародних зобов’язань, взятих у рамках виконання Договору про нерозповсюдження ядерної зброї та режиму контролю за ракетними технологіями.

Турчинов не виключив, що інформація про можливе постачання українських комплектуючих до ракет КНДР є провокацією Росії.

"Агресія Росії проти України здійснюється на сьогодні у формі гібридної війни, в ході якої Росія, окрім ведення бойових дій, потужно використовує ретельно сплановані інформаційні провокації для системної дискредитації України як надійного і прогнозованого партнера. Зокрема, у таких чутливих для міжнародного суспільства сферах як військово-технічне співробітництво", - зазначив він.

Читайте також: Клімкін "як міністр і аерофізик" заперечив участь України в ракетній програмі КНДР

На його думку, "одним із завдань таких провокацій є маніпуляція суспільною свідомістю з метою маскування Російською Федерацією власної активної участі у багатьох деструктивних кампаніях".

"У цьому контексті робоча група вважає статтю у виданні "The New York Times" елементом інформаційного прикриття та відволіканням уваги світової спільноти від імовірної участі Російської Федерації у реалізації північнокорейських ракетних програм. Робоча група одностайно дійшла аргументованих висновків, які повністю спростовують причетність України до реалізації програм з розробки балістичних ракет у Північній Кореї", - наголосив секретар РНБО.

Із висновками робочої групи можна ознайомитись на сайті Ради національної безпеки і оборони.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-