“Двигуни для Кім Чен Ина”: Ар’єв припускає подальші інфовкиди і маніпуляції РФ

“Двигуни для Кім Чен Ина”: Ар’єв припускає подальші інфовкиди і маніпуляції РФ

Укрінформ
Народний депутат, голова постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар’єв вважає, що заява старшого наукового співробітника Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) про нібито причетність України до постачання двигунів для ракет КНДР була озвучена під впливом РФ для дискредитації України.

Про це йдеться у його повідомленні у Facebook.

Він вважає, що скандал навколо "Кольчуги" у 2002 році був організований РФ за таким же сценарієм.

“Тоді ці звинувачення виявилися пшиком, але мета була досягнута - Захід відвернувся від скомпрометованого Кучми, що і призвело до появи в Києві російської маріонетки Януковича на виборах-2004”, - вважає він, додавши, що мета звинувачень України щодо ракет КНДР — та сама.

“Судячи з того, що лекала спецслужб РФ не змінилися, мета звинувачень по Північній Кореї та сама. Але часи і обставини інші. Нам цієї осені і наступної весни доведеться пройти ще через численну кількість інфовкидів, маніпуляцій, спроб підірвати ситуацію тощо”, - зазначив він.

Також депутат припустив, що Росія зацікавлена в дискредитації України у зв’язку із рішенням США продовжити санкції проти Росії.

Читайте також: У БПП прокоментували фейк про «український слід» в ракетній програмі КНДР

Як повідомлялося, американська газета The New York Times з посиланням на старшого наукового співробітника Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) Майкла Елемана та секретні оцінки американських спецслужб повідомила, що успіх Північної Кореї у випробуванні міжконтинентальної балістичної ракети став можливим завдяки закупівлям потужних ракетних двигунів з так званого чорного ринку, ймовірно, від українського заводу "Південмаш", який історично пов'язаний з російською ракетною програмою.

Згодом секретар РНБО Олександр Турчинов спростував це повідомлення, наголосивши, що Україна завжди дотримується всіх взятих на себе міжнародних зобов'язань, тому підприємства українського оборонного та авіакосмічного комплексу не постачали зброю та військові технології до Північної Кореї.

У державному підприємстві "Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова" також заявили, що не постачали до Росії ні ракети, ні їхні деталі, у тому числі ракетні двигуни, а також не мають жодного зв’язку з ракетними програмами Північної Кореї.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-