Грузія відправила Польщі запит щодо Саакашвілі

Грузія відправила Польщі запит щодо Саакашвілі

8997
Ukrinform
Керівництво Грузії попросило встановити, чи екс-президент цієї країни Міхеїл Саакашвілі перебуває на території Польщі.

Про це повідомляє “Польське радіо”.

“Як повідомив речник Окружної прокуратури у Варшаві Лукаш Лапчинський, грузинська сторона направила до Варшави запит у справі місцезнаходження Міхеіла Саакашвілі. Міністерство юстиції Грузії просить встановити, чи не перебуває екс-президент цієї країни на території Польщі”, - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, згідно з процедурою, прокуратура звернулася з цим питанням до поліції та прикордонних служб.

Читайте також: Президент Грузії про громадянство Саакашвілі: Відповідь буде після його звернення

Раніше президент Грузії Георгій Маргвелашвілі заявив, що громадськість дізнається його відповідь з приводу надання грузинського громадянства екс-президенту Грузії Михеїлу Саакашвілі, який наразі є особою без громадянства, у разі його звернення з таким проханням до влади Грузії.

Проте міністр юстиції Грузії Тея Цулукіані нещодавно заявила про те, що влада Грузії має намір добиватися екстрадиції Саакашвілі у зв'язку з висунутими проти нього звинуваченнями і співпрацювати для цього з Україною і США.

26 липня стало відомо, що Президент Петро Порошенко підписав указ про припинення українського громадянства Саакашвілі. За даними Адміністрації Президента, причина цього рішення - надання Саакашвілі недостовірної інформації при оформленні заяви на громадянство.

Екс-президент Грузії Саакашвілі отримав українське громадянство згідно з указом президента України наприкінці травня 2015 року. Він очолював Одеську обласну державну адміністрацію півтора року - з 30 травня 2015 року до 9 листопада 2016 року, після чого оголосив про свою відставку.

У Грузії Саакашвілі звинувачується в чотирьох кримінальних справах, у тому числі в розтраті бюджетних коштів і перевищенні службових повноважень.

Сам Саакашвілі заявив, що не планує користуватися захистом інших країн і має намір боротися за можливість повернутися до України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-