Експерт Міноборони США: Якщо не допомогти Україні – Путін піде на країни НАТО

Експерт Міноборони США: Якщо не допомогти Україні – Путін піде на країни НАТО

Укрінформ
Якщо не спинити російську агресію в Україні, президент РФ Володимир Путін може спробувати вдертися до країн-членів НАТО.

Таку думку в інтерв'ю Bloomberg висловила Евелін Фаркас, яка з 2012 по 2015 роки займала посаду заступника помічника міністра оборони США із питань Росії, України й Євразії.

«Не думаю, що Путін хоче війни із НАТО чи США. Однак, якщо ми не протистоятимемо йому в Україні, у нього з’явиться спокуса випробувати нашу рішучість у країнах НАТО, на які поширюється дія 5 статті», - сказала Фаркас.

За її словами, у такому разі Росія використає не традиційне вторгнення, а місцеві сили, «аби побачити, чи зможе змусити нас виглядати слабкими та спровокувати більше розбрату у НАТО». «Його кінцевою метою є слабкий Захід та знищення таких інститутів, як НАТО та ЄС, щоб Захід не міг протистояти РФ у її близькому зарубіжжі», - зазначила експерт.

Читайте також: У ФБР вважають, що "батька російської пропаганди" вбили за наказом Кремля – ЗМІ

На її переконання, подібні цілі Росія ставить перед собою також у Сирії та загалом на міжнародній арені. «Росія вважає себе світовою державою. Вона зацікавлена у продажі зброї та нафти по всьому світу і лише США й її союзники та інститути можуть скласти їй конкуренцію», - зауважила Фаркас.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-