Закон про Конституційний суд направлено на підпис Президенту

Закон про Конституційний суд направлено на підпис Президенту

Укрінформ
Закон про Конституційний суд України, який Верховна Рада ухвалила 13 липня, направлено на підпис Президенту.

Про це повідомляється на сайті парламенту.

Зокрема, зазначається, що 14 липня закон про Конституційний суд підписав Голова Верховної Ради України Андрій Парубій і того ж дня документ було направлено на підпис Президенту.

Як повідомляв Укрінформ, 13 липня Верховна Рада ухвалила Закон "Про Конституційний суд України", яким реформується організаційна структура суду. Зокрема передбачається діяльність Суду у складі Великої палати, двох сенатів та шести колегій. Голова Конституційного суду, згідно із документом, обирається зі складу суддів КС лише на один трирічний строк таємним голосуванням шляхом подання бюлетенів. Головою Суду вважається кандидат, за якого проголосувала більшість суддів.

При цьому планується зберегти положення чинного закону, що до складу Конституційного суду входять 18 суддів.

Велика палата уповноважена розглядати питання щодо відповідності Конституції актів парламенту, Президента, Кабінету міністрів, актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Також палата офіційно тлумачить Конституцію і розглядає конституційність питань, які пропонуються на референдум.

Сенат діє у складі 9 суддів КС і розглядає питання щодо конституційності законів України, їх окремих положень за скаргами.

Передбачено, що колегія діє у складі 3 суддів КС. До її повноважень належить відкриття конституційних проваджень за поданнями, зверненнями, скаргами.

Крім того, даним законом вносяться зміни в інші закони, в тому числі до закону про Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. При цьому своїм рішенням парламент змінив процедуру обрання омбудсмена, передбачивши, що голосування проводиться під час пленарних засідань парламенту бюлетенями для таємного голосування. Ряд депутатів критикували це положення за те, що це несе ризики ліквідації гарантій незалежності та політичної упередженості уповноваженого.

Читайте також: Від “бурштинових” Розенблата і Полякова вимагатимуть здати паспорти

Водночас, 14 липня народні депутати відмовилися ухвалити дві постанови про скасування голосування за ухвалення закону "Про Конституційний суд". Тоді у Голови Верховної Ради з'явилось право підписати відповідний закон.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-