"Борг Януковича": суд подовжив Україні терміни подачі апеляції щодо РФ

"Борг Януковича": суд подовжив Україні терміни подачі апеляції щодо РФ

3223
Ukrinform
Україна подасть до 23 червня апеляцію на рішення суду Лондона щодо спору з Росією стосовно боргу в 3 млрд дол., які уряд колишнього президента України Віктора Януковича позичив в останні місяці перебування при владі.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

Зокрема, як зазначили у відомстві, в англійському суді триває провадження стосовно єврооблігацій на суму 3 млрд. доларів США, які нібито були випущені Україною у грудні 2013 року та 100% яких було придбано Російською Федерацією.

“На засіданні, яке відбулось у англійському суді 26 травня 2017 року, суддя Блер продовжив термін подання апеляції України на 14 днів (з 9 червня 2017 року до 23 червня 2017 року). Відповідно, Україна подасть документи щодо апеляційного оскарження у цей продовжений термін”, - наголошується в повідомленні.

Як повідомлялося, раніше міністр фінансів Олександр Данилюк заявляв, що Україна 10 червня подасть апеляцію на рішення суду щодо спору з Росією стосовно боргу в 3 млрд дол.

Високий суд Лондона 29 березня постановив розглянути в прискореному порядку позов Росії до України щодо боргу в 3 млрд дол. Українська сторона вимагала повного процесу і переконувала, що пришвидшене судове рішення щодо російського позову до України було б невідповідним.

У грудні 2013 року тодішній президент України Янукович домовився з президентом РФ Володимиром Путіним, що Росія надасть Україні кредит на 15 млрд дол. через розміщення українських цінних паперів, які викупить Москва. Невдовзі перша частина цих облігацій на суму 3 млрд дол. була розміщена на Ірландській фондовій біржі, і її й викупила Росія.

Упродовж осені 2015 року Україна узгодила реструктуризацію своїх боргових зобов’язань, включно зі списанням частини їх, із більшістю зі своїх приватних кредиторів – крім Росії, яка не погодилася на умови. Москва вважає, що цей борг є суверенним боргом Української держави. Київ наполягає, що це приватний борг колишньої української влади й відтак має бути реструктурований на загальних підставах.

Попередній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у грудні 2015 року заявив, що Київ запроваджує мораторій на виплату боргу перед Росією на 3 млрд дол., який узяв Янукович за два місяці до втечі. Яценюк заявив тоді, що Київ готовий до судової процедури з російською стороною.

Росія звернулася з позовом до України про стягнення цих коштів до Вищого суду Англії, бо українські облігації, які вона викупила, були випущені за англійським правом. Україна виступила із запереченням проти цього позову.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?> */ ?>