Україна vs Росія: Визначені судом ООН строки відповідають намірам Києва - МЗС

Україна vs Росія: Визначені судом ООН строки відповідають намірам Києва - МЗС

1045
Ukrinform
Строки, надані Україні Міжнародним судом ООН у Гаазі для подання меморандуму, відповідають загальному наміру української сторони.

Про це йдеться в коментарі МЗС за результатами наради делегацій сторін у справі "Україна проти Росії".

"12 травня в Гаазі відбулася нарада делегацій сторін у справі "Україна проти РФ" у МС ООН під головуванням голови Суду Ронні Абрахама, за результатами якої визначено графік подальших процедур у справі. Україна має подати свій письмовий меморандум до 12 червня 2018 року, Російська Федерація свій контр-меморандум - до 12 липня 2019 року. Строки подання меморандуму України - 13 місяців - відповідають загальному наміру української сторони", - заявили у відомстві.

Як зазначається, результати засідання, яке мало процедурний характер, будуть оформлені наказом голови суду ООН.

Як повідомляв Укрінформ, у квітні Міжнародний суд ООН ухвалив проміжне рішення у справі "Україна проти Росії", визнавши, що має юрисдикцію prima facie для розгляду цієї справи.

Водночас суд зобов'язав РФ вжити заходів для припинення та недопущення подальших порушень Конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації, зокрема утриматися від введення обмежень на можливість кримських татар зберігати свої представницькі інституції, у тому числі Меджліс. Крім того, РФ має забезпечити можливість україномовного навчання у школах.

При цьому суд відмовив у затвердженні тимчасових заходів проти Росії за конвенцією із заборони фінансування тероризму.

Фото: CIJ-ICJ/Frank van Beek

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-