Клімкін розповів, які можливості відкриває “білий шенген”

Клімкін розповів, які можливості відкриває “білий шенген”

1921
Ukrinform
Надання Євросоюзом безвізового режиму для громадян України відкриває для них широкі можливості щодо запровадження безвізу з іншими країнами світу.

Про це міністр закордонних справ України Павло Клімкін сказав журналістам на брифінгу в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Є структурований так званий білий шенгенський список. Коли ми звертаємося до країн білого шенгенського списку щодо безвізового режиму, то сам факт безвізу з ЄС та виконання усіх вимог Європейського Союзу нам надзвичайно спрощують процес», - сказав Клімкін.

Він нагадав про те, що Україна вже має безвізовий режим з низкою держав, з деякими країнами - спрощений візовий режим. «Але ми хочемо вийти на безвізовий з усіма країнами», - додав урядовець.

«Тому безвізовий з ЄС нам надасть новий поштовх. Тобто, ми фактично найближчим часом завершимо переговори там, де є по білому списку, там декілька країн є, з якими ми домовилися це розпочати», - наголосив Клімкін.

Водночас МЗС України 12 травня повідомив, що безвіз відкриває шлях до лібералізації візового режиму України з близько 30-ма країнами т.зв. «білого шенгенського списку», до якого входять держави Європи, Північної і Південної Америки, Перської Затоки та Азії.

“За дорученням Президента України, протягом 2015 - 2017 рр. було започатковано переговорний процес з цієї групою країн стосовно безвізових поїздок громадян. За його підсумками уряди цих держав висловили готовність надати українцям право безвізових подорожей в односторонньому порядку або на підставі двосторонніх домовленостей після набуття чинності відповідного рішення ЄС. Таким чином, безвізовий режим з ЄС автоматично відкриває шлях для формалізації рішення про безвізові поїздки для українських громадян до країн т.зв. «білого шенгенського списку», - йдеться у коментарі зовнішньополітичного відомства.

Як повідомлялося, Рада міністрів Євросоюзу 11 травня схвалила остаточне рішення про надання Україні безвізового режиму. Рішення ще мають підписати і офіційно опублікувати. Очікується, що безвізовий режим ЄС з Україною запрацює 11 червня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-