Расмуссен закликає США дати Україні летальну зброю

Расмуссен закликає США дати Україні летальну зброю

3689
Ukrinform
Екс-генсек Північноатлантичного союзу Андерс Фоґ Расмуссен, який зараз також є позаштатним радником Президента України, закликав Сполучені Штати Америки підтримати Україну летальною зброєю і союзницьким статусом.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

"Ми говорили про Росію, щодо якої ясно, що США продовжують стояти на твердій позиції стосовно агресії Москви в Україні і її невпинних зусиль із метою дестабілізувати західні інституції, включно з НАТО", - розповів Расмуссен у своєму Фейсбуці про зустріч із міністром оборони США Джеймзом Маттісом.

Він додав, що під час зустрічі з Маттісом у столиці Данії Копенгагені він також "попросив Вашингтон посилити підтримку України наданням їй летальної зброї як засобу стримування і наданням Україні статусу важливого союзника – не члена НАТО з метою наголосити на відданості Вашингтона американсько-українському партнерству в галузі безпеки".

Крім того, як зазначив Расмуссен у Твітері, під час цієї зустрічі йшлося й про необхідність збільшення ролі НАТО в боротьбі з тероризмом, твердої політики США щодо Росії.

Андерс Фоґ Расмуссен, прем’єр-міністр Данії у 2001–2009 роках, очолював НАТО у 2009–2014 роках, а відтак заснував консультаційну компанію Rasmussen Global, що надає консультації і розробляє стратегії з питань геополітичних ризиків, трансатлантичних відносин тощо. 26 травня 2016 року президент України Петро Порошенко призначив його своїм позаштатним радником (за згодою).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-