"Справа Мартиненка" знаходиться на завершальній стадії - Ситник

"Справа Мартиненка" знаходиться на завершальній стадії - Ситник

1379
Ukrinform
Національне антикорупційне бюро готується до фінальних рішень у справі Мартиненка, очікуючи відповідей на запити з-за кордону.

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив Артем Ситник, директор Національного антикорупційного бюро.

"У нас тут якраз зараз така ситуація, що краще не коментувати хід цієї справи. Ми розуміємо, що всі чекають остаточного рішення по цій справі: і ми, і Мартиненко, і суспільство. Ми проробили величезну роботу разом з прокурорами, і Холодницький про це неодноразово заявляв, і я говорю про те, що слідство знаходиться на завершальній стадії. На моє глибоке переконання, там є достатньо доказів, які вказують на скоєння корупційних правопорушень цілого ряду осіб. Ми знаходимось на стадії прийняття фінальних рішень по цій справі", - повідомив він.

Ситник зауважив, що прокуратура очікує відповіді на запити до інших країн, розіслані у справі Мартиненка для того, щоб прийняти "фінальні рішення".

Натомість рішення суду, відповідно до якого НАБУ мало б закрити справу, очільник антикорупційного відомства назвав маніпуляцією.

"По-перше, сама ухвала незаконна. Питання щодо зобов’язання закриття справи не входить до компетенції суду. По-друге, там було зобов’язання розглянути клопотання, а не закрити справу. Команда захисту Мартиненка все це перекручує. Це постійний, безупинний процес: замість того, щоб працювати в правовій площині, окремі захисники переносять захист свого клієнта в Фейсбук", - заявив Ситник.

Як повідомляв Укрінформ, 17 січня 2017 року прес-служба колишнього народного депутата Миколи Мартиненка повідомила, що Солом'янський районний суд Києва 16 січня оприлюднив текст рішення, яким зобов'язав НАБУ упродовж 10 днів закрити справу щодо Мартиненка. 

Раніше прес-служба екс-депутата поширила повідомлення про те, що 11 січня 2017 року суд зобов'язав НАБУ закрити кримінальне провадження, в якому фігурує Мартиненко. 

Зі свого боку, в НАБУ запевнили, що розслідування "справи Мартиненка" триває, а заяви про зобов’язання Бюро закрити це провадження буцімто за рішенням суду не відповідають дійсності. У НАБУ також заявили, що 11 січня Солом’янський районний суд Києва відмовив стороні захисту Мартиненка у закритті зазначеного провадження та зобов’язав Бюро лише розглянути клопотання представника Мартиненка та у встановлені законом строки поінформувати про результати цього розгляду.

Кримінальне провадження за фактами отримання неправомірної вигоди при закупівлях ДП "НАЕК "Енергоатом" обладнання у чеської компанії Skoda JS (відоме у ЗМІ як "справа Мартиненка") НАБУ зареєструвало у грудні 2015 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>