Зміни до закону про е-декларації: у Берліні вважають, що Україна повернула не туди

Зміни до закону про е-декларації: у Берліні вважають, що Україна повернула не туди

Укрінформ
У Міністерстві закордонних справ ФРН розраховують, що найближчим часом Україна внесе зміни до антикорупційного закону.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомили в МЗС ФРН.

"Підписаний вчора (27 березня) закон, який зобов'язує представників громадянського суспільства, які є активними борцями з корупцією, заповнювати електронні декларації про доходи, веде в неправильному напрямку", - заявив представник німецького зовнішньополітичного відомства.

При цьому в МЗС зазначають, що зусилля українського уряду у здійсненні реформ викликали повагу міжнародної спільноти і визнання в суспільстві. Серед таких "успішних кроків" називається і запровадження в 2016 році електронних декларацій про доходи та активи державних службовців.

Однак тепер у німецьких партнерів склалося враження, що "підзвітність органів державної влади відходить на задній план" і поступається місцем переслідуванню тих, хто поставив перед собою як раз мету боротися з корупцією.

Перешкоди, котрі новий законодавчий акт, як вважають у Берліні, чинитиме діяльності неурядових громадських організацій, "не можуть бути в інтересах України", - йдеться в реакції МЗС. Там розраховують на те, що в найближчому майбутньому в закон будуть внесені зміни.

У понеділок, 27 березня, закон №6172 "Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" був підписаний Президентом країни Петром Порошенком. Закон передбачає електронне декларування для представників громадських організацій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-