"Мінськ" не працює, тому що Росія хоче захопити всю Україну - Клімкін

Укрінформ
Мінські угоди не працюють через те, що глобальна мета Росії - повернення України до зони свого впливу в будь-який спосіб.

Про це міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив в інтерв'ю Liga.net.

"Мінськ не працює не тому, що він поганий за змістом. Так, він не ідеальний. Але він не працює тому, що Москва не хоче нічого робити, тому що сам по собі їй Донбас абсолютно не потрібний. І його жителі теж. Москві хочеться захопити те, що вона вважає фундаментально важливим для легітимізації російського політичного проекту - повернути нас до своєї зони впливу... Ця війна Росії проти України екзистенціонально важлива для режиму в Москві. І якщо так, то розв'язати весь цей конфлікт можна тільки у глобальнішому контексті за участю Європейського Союзу і США", - сказав Клімкін.

Він спрогнозував, що Росія продовжуватиме війну проти України в усіх проявах і напрямах. За словами міністра, можливі періоди затишшя, але тільки тоді, коли Росія намагатиметься використовувати інші методи, коли лобовий наступ РФ заважатиме паралельним сценаріям агресії проти України.

"Я маю на увазі внутрішню дестабілізацію. Яке б компромісне рішення не було прийнято - головна мета РФ від цього не зміниться. Але якщо ми можемо політико-дипломатичним шляхом добитися припинення вогню - ми повинні все для цього зробити. Проте треба бути готовим до того, що на відміну від Придністров'я Росія в Донбасі продовжуватиме активно використовувати військовий компонент", - вважає Клімкін.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-