Рада звернулася до Конгресу США щодо безпекових гарантій

Рада звернулася до Конгресу США щодо безпекових гарантій

1947
Укрінформ
Народні депутати ухвалили проект постанови № 6111 «Про Звернення Верховної Ради України до Конгресу Сполучених Штатів Америки щодо безпекових гарантій».

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відповідне рішення підтримали 232 народні депутати.

«Україна прагне суттєвого поглиблення двостороннього безпекового партнерства між Україною і США...Відповідно до духу і букви Будапештського меморандуму, а також на розвиток стратегічного партнерства між нашими державами звертаємося до США з проханням розглянути питання щодо укладення з Україною оборонної угоди та надання Україні статусу Основного союзника поза НАТО», - йдеться у Зверненні.

Також зазначається, що надання Україні статусу основного союзника поза НАТО та укладення двосторонньої оборонної угоди між Україною та США матиме величезний вплив на припинення російської агресії проти України, стримування агресора та запобігання розпалюванню великої війни в Європі. Це є в інтересах України, США, Європи і усього світу.

Крім того, у Зверненні Верховної Ради зауважується, що Україна зацікавлена в подальшому розвитку взаємовигідного економічного співробітництва зі Сполученими Штатами Америки. 

«На сучасному етапі пріоритетними напрямами економічної взаємодії ми бачимо, зокрема, енергетичний сектор, ракетно-космічну галузь, банківсько-фінансову сферу, сферу інформаційних технологій, сільське господарство. Особливої уваги заслуговує перспектива якісного розширення військово-технічного співробітництва, а також реагування на кіберзагрози та кібертероризм, захист інформаційного середовища», -  йдеться у Зверненні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-