Рада провалила зміни до Кримінального кодексу щодо обшуків

Рада провалила зміни до Кримінального кодексу щодо обшуків

1290
Укрінформ
Народні депутати відмовились ухвалити у другому читанні законопроект № 3719 "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань слідчих дій з метою забезпечення додаткових гарантій законності при їх проведенні".

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, законопроект у другому читанні підтримали лише 217 нардепів при мінімально необхідних 226 голосах.

Тоді Парубій запропонував відправити законопроект на повторне друге читання, але цю пропозицію підтримали 210 нардепів.

Відтак законопроект вважається відхиленим.

При цьому голова Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін повідомив, що цей законопроект містить норми щодо заборони тимчасового вилучення електронних інформаційних систем із наданням слідчим можливості копіювання інформації, а не вилучення техніки.

Також, за його словами, законопроект передбачає норми, які дозволяють застосування спецпідрозділів під час проведення обшуків у суб'єктів господарювання виключно на підставах ухвали слідчого судді і лише при тяжких та особливо тяжких злочинах.

"Третє, що містить цей закон - положення щодо забезпечення доступу адвоката до процесу обшуку на будь-якому його етапі. Четверте - положення, які дозволяють обшук лише як виняткову слідчу дію, коли неможливо отримати інформацію в інший спосіб. П'яте - приписи, які запроваджують клопотання з обов'язковою аргументацією обшуку та детальний опис предметів і осіб, яких планується обшукати", - пояснив Кожем'якін перед ухваленням рішення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-