Е-декларації від урядовців Яценюка чекають до 1 квітня

Е-декларації від урядовців Яценюка чекають до 1 квітня

1316
Ukrinform
Е-декларації за минулий рік до 1 квітня мають подати й ті посадовці, які звільнилися до початку першої хвилі е-декларування, зокрема й члени уряду Арсенія Яценюка.

Про це у понеділок на семінарі для журналістів на тему: "Друга хвиля: хто і як подає е-декларації з 2017 року?" в Укрінформі заявив експерт Програми розвитку ООН (ПРООН) Дмитро Котляр.

"Подати е-декларації до 1 квітня мають також усі ті суб'єкти декларування, хто звільнився минулого року, навіть якщо це сталося до 1 вересня, коли була запущена система електронного декларування. Скажімо, члени попереднього уряду Яценюка, які звільнились минулого року, теж повинні будуть до 1 квітня подати свої декларації за 2016 рік за новою формою у нову електронну систему", - сказав Котляр.

Він уточнив, що йдеться про декларації після звільнення.

Котляр зазначив, що під час другої хвилі е-декларування знову подаватимуть декларації за 2016 рік ті понад 100 тис. осіб, які з 1 вересня по 30 жовтня минулого року звітували про майно за 2015 рік. Це, зокрема, народні депутати, члени уряду, президент, керівники державних органів, близько 7 тис. суддів, 10 тис. прокурорів, 11 тис. слідчих, державні службовці категорії А, яких виявилося приблизно 1300, і 63 тис. державні службовців категорії В.

Котляр нагадав, що торік було прийнято закон про державну службу, який розширив категорію декларантів і включив категорію В до першого етапу декларування, відповідно за рахунок цього значно зросла кількість тих, хто подав декларації під час першої хвилі.

"До цих приблизно 100 тис. осіб з 1 січня приєднуються всі інші суб'єкти декларування. Скільки саме цих осіб, точно невідомо, оскільки немає єдиного реєстру декларантів - його дуже важко скласти і ще важче буде підтримувати в актуальному стані, але, за експертними оцінками, це ще приблизно 700-800 тис. декларантів", - зазначив Котляр.

Експерт нагадав, що, окрім щорічних декларацій, до Єдиного реєстру подаються також декларації кандидатів на посаду та декларації після звільнення.

"Таким чином незабаром у Реєстрі буде кілька мільйонів документів, і ця цифра постійно збільшуватиметься", - зазначив він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-