Україна закликала Раду Європи посилити тиск на Росію за злочини в Авдіївці

Україна закликала Раду Європи посилити тиск на Росію за злочини в Авдіївці

1148
Ukrinform
Українська делегація на засіданні Комітету міністрів Ради Європи закликала посилити тиск на Російську Федерацію з метою припинення агресії в Україні та забезпечення повного виконання Росією Мінських домовленостей.

Про це у Facebook повідомляє Постійне представництво України при Раді Європи.

"1 лютого 2017 року під час 1276-го засідання Комітету міністрів Ради Європи Україна ініціювала обговорення ситуації на Донбасі. ...Українська делегація закликала Раду Європи використати усі можливості для забезпечення того, щоб російські злочини і грубі порушення прав людини в Україні не залишилися безкарними. Україна також закликала Раду Європи посилити тиск на Російську Федерацію з метою припинення агресії в Україні та забезпечення повного виконання Росією Мінських домовленостей", - йдеться у повідомленні. 

Участь у засіданні взяли делегації держав-членів Ради Європи, генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд та генеральний секретар Парламентської Асамблеї Ради Європи Войцех Савицький.

Від імені України на засіданні виступив заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця. Він привернув увагу Комітету міністрів до гуманітарної кризи, що розгортається в районі Авдіївки і Ясинуватої, та зусиль уряду України, волонтерів і Червоного Хреста з надання допомоги цивільному населенню.

Українська сторона наголосила, що Російська Федерація здійснює ефективний контроль за діями терористів так званої "ДНР" і акцентувала увагу на тому, що протягом трьох останніх днів російсько-терористичні сили масово використовували заборонену Мінськими домовленостями зброю та ігнорували заклики України до припинення вогню.

Окрему увагу Україна приділила розгортанню російськими посадовцями та ЗМІ пропагандистської операції, заснованої на фейкових новинах, щоб звинуватити Україну в ескалації конфлікту. У зв’язку з цим було наголошено, що аналогічний фірмовий почерк Росії щодо спотворення реальності для прикриття своїх агресивних військово-політичних цілей спостерігався і в українському Дебальцевому, і в сирійському Алеппо, і під час нападу на Грузію у 2008 році.

Ключові сигнали генерального секретаря та низки делегації держав-членів Ради Європи стосувалися необхідності негайного припинення вогню, створення умов для подолання гуманітарної кризи та безальтернативності виконання Мінських домовленостей.

"Переконаний, що Росія не буде задоволеною тим, що почула сьогодні від держав-членів Ради Європи під час засідання Комітету міністрів. Солідарність з Україною залишається високою, а це звужує простір для маневрів Москви. Ми і надалі активно працюватимемо в Раді Європи на випередження, щоб не допустити послаблення тиску на Росію", – зазначив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба, коментуючи результати засідання Комітету міністрів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>